Tesla notuje rekordową produkcję

Tesla notuje rekordową produkcję
Fot. Gramwzielone.pl (C)

W III kwartale 2018 r. Tesla wyprodukowała łącznie 80 142 pojazdy. To wynik lepszy aż o 50 proc.  od dotychczasowego rekordu firmy ustanowionego w II kwartale bieżącego rokuinformuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

W okresie od lipca do września amerykański producent wyprodukował 53 239 egzemplarzy Modelu 3 – o niemal połowę więcej niż w II kwartale. Produkcja tego pojazdu w wersjach z napędem na cztery koła przewyższyła przy tym produkcję odmiany z napędem na koła tylne. W ostatnim tygodniu III kwartału z taśmy montażowej zjechało ponad 5 300 szt. Modelu 3.

Łącznie przez ostatnie trzy miesiące kalifornijska spółka dostarczyła 83 500 samochodów – 55 840 szt. Modelu 3, 14 470 szt. Modelu S i 13 190 szt. Modelu X. Co ciekawe, w trzecim kwartale 2018 r. Tesla dostarczyła ponad 80 proc. liczby pojazdów, które trafiły do klientów przez cały rok 2017.

REKLAMA
REKLAMA

Wzrost sprzedaży zanotowano pomimo trwającej wojny celnej pomiędzy USA a Chinami, w rezultacie której cła przewozowe na pojazdy amerykańskich producentów wynoszą obecnie 40 proc., a nie 15 proc. jak w przypadku innych importowanych samochodów. Tesla chce wzmocnić swoją pozycję na największym światowym rynku EV poprzez budowę fabryki w regionie Szanghaju.

Firma z Palo Alto podkreśla, że w III kwartale dokonała wielu usprawnień w procesie produkcyjnym i logistycznym oraz  zamierza wprowadzić dalsze zmiany w kolejnych miesiącach. W 2018 r. Tesla planuje dostarczyć do klientów 100 tys. szt. Modelu X i S, tj. podobną liczbę jak w roku ubiegłym. Kalifornijska spółka koncentruje się na znaczącym wzroście produkcji Modelu 3.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych