Fotowoltaika na dachach Dino w całym kraju. Kolejna współpraca z Solar-Project

Fotowoltaika na dachach Dino w całym kraju. Kolejna współpraca z Solar-Project
Solar-Project

Solar-Project kontynuuje współpracę z siecią sklepów Dino. W marcu 2024 roku Solar-Project podpisało kolejną już umowę z siecią sklepów Dino na wykonanie instalacji fotowoltaicznych. To kontynuacja współpracy między Solar-Project a siecią sklepów Dino oraz rozwinięcie ich proekologicznej polityki. Według najnowszych danych po I kwartale 2024 roku sieć ta liczy w Polsce już 2438 sklepów.

Solar-Project to pierwsza firma z branży OZE, która rozpoczęła współpracę z popularną siecią supermarketów. Dotychczasowa współpraca z wielkopolską firma trwa od 2019 roku, a zgodnie z tegorocznymi postanowieniami instalacje fotowoltaiczne projektu Solar-Project pojawią się na dachach 150 sklepów Dino. Na koniec 2023 r. całkowita moc instalacji fotowoltaicznych należących do sieci sklepów wyniosła 82,9 MW, a łączna liczba sklepów Dino posiadających instalacje PV zwiększyła się do 2138.

 

instalatorzy montujący fotowoltaikę na dachu sklepu Dino

 

Solar-Project to rodzinna firma z Wielkopolski z siedzibą w Złotnikach, działająca od ponad 30 lat, a od 2018 roku jest obecna na rynku OZE. Jej głównym filarem jest fotowoltaika – w ostatnich latach Solar-Project regularnie wykonuje realizacje dla wielu klientów biznesowych na skalę ogólnokrajową, zaś tylko w zeszłym roku firma zamontowała 625 instalacji na terenie całej Polski. Od 2021 roku firma także działa na rynku elektromobilności.

Inwestycja w zieloną energię to coraz częstsza decyzja polskich inwestorów – własne zasoby odnawialnej energii to zdecydowany krok ku niezbędnej ekologicznej przyszłości oraz walka z wysokimi cenami za energię elektryczną. Podobną tendencję zauważamy także wśród gospodarstw rolnych – mówi Jakub Kowalski, prezes firmy Solar-Project, która w swojej ofercie ma nie tylko mikroinstalacje na budynkach prywatnych, ale także farmy fotowoltaiczne na budynkach wielkopowierzchniowych oraz gruncie.

W drugiej połowie 2024 roku wystartuje szósta edycja programu Mój Prąd, z której będą mogły skorzystać osoby fizyczne zainteresowane inwestycją w mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz magazyny energii.

Więcej informacji na stronie solar-project.pl

 

instalatorzy montujący fotowoltaikę na dachu sklepu Dino

 

Solar-Project – materiał sponsorowany