Nowa marka pomp ciepła – TCL

Nowa marka pomp ciepła – TCL
TCL

Na polskim rynku pomp ciepła pojawił się właśnie nowy, globalny gracz – TCL. Zapewnia on regularne dostawy pomp ciepła drugiej generacji w wersji monoblock oraz split. Wyposażenie pomp i wsparcie instalacyjne wyróżniają tego producenta spośród innych.

Dotychczas na polskim rynku dostępne były urządzenia elektroniki użytkowej tej marki, tj. telewizory, telefony komórkowe czy klimatyzacje – do kupienia w dużych elektromarketach. Teraz portfolio tego producenta w naszym kraju poszerzyło się o pompy ciepła. 

Doświadczenie i najlepsze praktyki wyniesione z funkcjonowania w 160 krajach na całym świecie są dostępne poprzez polską sieć dystrybucyjną i serwisową TCL. To producent z ponad 20-to letnim doświadczeniem w systemach klimatyzacji przemysłowej, który znajduje się na prestiżowej liście Fortune 500. Jego produkty zostały wielokrotnie wyróżnione nagrodą Red Dot Design Award.

REKLAMA

TCL

Pompy ciepła TCL z serii Tri-Thermal to nowoczesne, wysokowydajne i oszczędne rozwiązanie do domu i firmy. To jedyna obecnie pompa ciepła, która ma możliwość podpięcia więcej niż ośmiu stref grzewczych oraz komunikuje się poprzez GSM oraz WiFii. Ponadto posiada:

 • intuicyjną aplikację pozwalającą na monitorowanie pracy urządzenia w czasie rzeczywistym w języku polskim,
 • obudowę ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo,
 • podwójną sprężarkę rotacyjną gwarantującą długoletnią pracę przy minimalnych kosztach obsługi,
 • wbudowaną grzałkę 6 kW,
 • pompę obiegową ze zmienną prędkością obrotową, 
 • naczynie przeponowe 8 litrowe, 
 • zawór bezpieczeństwa i odpowietrznik,
 • kompresor rotacyjny największego producenta na świecie gwarantujący 200 000 cykli,
 • wyspecjalizowaną automatykę z zaawansowanymi algorytmami, powodującą pracę na obniżonym poborze energii elektrycznej,
 • technologię Smart Grid Ready pozwalającą na współpracę pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną z akumulacją energii w zbiorniku ciepłej wody użytkowej, 
 • otwarty protokół Modbus pozwalający na sterowanie pompą poprzez systemy Smart Home oraz podłączenie pomp w system kaskadowy,
 • możliwość połączenia z dedykowanym zbiornikiem z wężownicą o zwiększonej powierzchni wymiany ciepła, która pozwala nagrzać ciepłą wodę już w 15 minut, a jej temperatura może osiągnąć 65 stopni. Zbiornik eliminuje bakterię legionelli dzięki przegrzaniu.

Sterowanie odbywać się może za pomocą temperatury zewnętrznej lub strefowej (pokojowej). 

TCL

TCL posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną i serwisową. Zaawansowany system zdalnej diagnostyki pozwala na monitorowanie pracy urządzeń przez polski serwis gwarancyjny. 

Producent zapewnia certyfikowane szkolenia zakończone egzaminem. Ponadto dla swoich instalatorów prowadzi szkolenia SEP oraz f-gazy. 

Zapewnione jest również pełne wsparcie marketingowe swoich partnerów oraz program lojalnościowy. 

REKLAMA

TCL prowadzi szeroko zakrojoną kampanię reklamową. W mediach widoczne i słyszalne są spoty reklamowe, zaś w kończących się właśnie Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej występuje 4 ambasadorów marki TCL: Rodrygo, Raphaël Varane, Pedri oraz Phil Foden.


TCL

Firma TCL inwestuje w rozwój swoich produktów. W Warszawie działa Centrum Badawcze TCL, które zajmuje się rozwojem dziedziny sztucznej inteligencji (AI). Centrum bada nowe technologie AI i stosuje wyniki tych badań w globalnych produktach grupy TCL.

Są już pierwsze opinie instalatorów pomp ciepła TCL, którzy mieli okazję rozpocząć pracę z tą marką. Chwalą oni sobie funkcjonalność i jakość pomp oraz współpracę z TCL.

Od dawna szukałem pompy o 8 obiegach, ze względu na wygórowane wymagania części klientów. W końcu mogę dostarczyć produkt, o który mnie pytają klienci”.

„Dzięki komunikacji przez GSM zarówno ja jak i klient czujemy się bezpieczni. Diagnostyka i usuwanie usterek jest ekspresowe”.

Sieć autoryzowanych partnerów serwisowych to super sprawa! Jeśli nie mam czasu podjechać do klienta u którego instalowałem pompę, inny partner może to zrobić i zweryfikować co się dzieje. Klienci są pozytywnie zaskoczeni, że tak szybko firma reaguje na sygnał z ich strony”.

Dostępność pomp TCL drugiej generacji, ich wyposażenie oraz wsparcie zapewnione dystrybutorom i instalatorom sprawiają, że jest to marka z którą warto współpracować i mieć w swojej ofercie.

TCL

 

artykuł sponsorowany