NCBR znów szuka domów, w których za darmo zainstaluje magazyny energii

NCBR znów szuka domów, w których za darmo zainstaluje magazyny energii
fot. NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) poinformowało o wznowieniu postępowania konkursowego na Partnerów Technologii. Unieważniło cztery wcześniejsze postępowania konkursowe, poprawiło ich treść i ogłosiło konkursy w nowym brzmieniu.  Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lipca.

Jak pisaliśmy wcześniej, w jednym z konkursów NCBR szukało sześciu domów jednorodzinnych, w których bezpłatnie przeprowadzi inwestycje energetyczne. Miały one polegać na zainstalowaniu systemów do ogrzewania i chłodzenia budynku wykorzystującego magazyn ciepła i/lub chłodu, systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i/lub systemów magazynowania energii elektrycznej.

Jak informuje NCBR, wada formalna postępowań ogłaszanych w maju, czerwcu i na początku lipca spowodowała konieczność ponownej publikacji postępowań konkursowych. Wskutek omyłki pisarskiej w treści wcześniejszych ogłoszeń konkursów nie zawarto standardowego w podobnych postępowaniach w NCBR postanowienia o możliwości modyfikacji lub zmian jego warunków, wymaganego przez art. 70(1) § 3 kodeksu cywilnego.

REKLAMA

Trwające konkursy

Ponownie postępowania konkursowe na Partnerów Technologii ogłoszono w zakresie:

REKLAMA

  • Udostępnienia budynku biurowego na potrzeby demonstracji technologii stworzonej w przedsięwzięciu pn. „Magazynowanie ciepła i chłodu”.
  • Udostępnienia budynków szkół średnich i podstawowych na potrzeby demonstracji systemów opracowanych w przedsięwzięciu pn. „Wentylacja dla szkół i domów”.
  • Udostępnienia budynku domu jednorodzinnego na potrzeby demonstracji technologii opracowanych w przedsięwzięciach pn. „Magazynowanie ciepła i chłodu”, „Wentylacja dla szkół i domów” oraz „Magazynowanie energii elektrycznej”.
  • Udostępnienia lokalu mieszkalnego na potrzeby demonstracji technologii opracowanych w przedsięwzięciu pn. „Wentylacja dla szkół i domów”.

Ogłoszenia konkursów w nowym brzmieniu znajdują się na stronie NCBR w zakładce „Postępowania, do których nie stosuje się przepisów ustawy PZP”. Zmiany w  dokumentacji ponownie ogłoszonych konkursów wyróżniono kolorem żółtym.

Termin składania wniosków w postępowaniach upływa 24 lipca o godz. 12.00.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.