NFOŚiGW uruchamia dopłaty do kredytów na budowę domu energooszczędnego

NFOŚiGW uruchamia dopłaty do kredytów na budowę domu energooszczędnego
foto: TiSUN press

Nawet do 40 tys. zł brutto będą mogli otrzymać prywatni {więcej}inwestorzy budujący domy w wysokim standardzie energooszczędności. 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił założenia programu dopłat do kredytów hipotecznych na budowę domów energooszczędnych, którego budżet wyniesie w sumie 300 mln zł i z którego będą mogły skorzystać osoby budujące nie tylko domy jednorodzinne, ale także kupujące mieszkania od dewelopera. 

REKLAMA

Wysokość przyznawanego wsparcia NFOŚiGW uzależnia wstępnie od standardu energooszczędności – inwestorzy budujący domy w standardzie pasywnym będą otrzymywać nawet do 40 tys. zł. Wysokość dopłaty będzie zależeć także od tego, czy inwestycja dotyczy domu jednorodzinnego czy mieszkania. Oprócz indywidualnych inwestorów, program ma skłonić do inwestowania w energooszczędne rozwiązania także deweloperów – beneficjentem dopłat mają być jednak ich klienci. 

REKLAMA

Czytaj więcej o programie dopłat z NFOŚiGW do kredytów hipotecznych na budowę domu energooszczędnego, dzisiaj na portalu Heliosfera.pl .pl w artykule: Zasady programu dopłat do budowy domów energooszczędnych.
gr