R.Power podpisał umowy na budowę kolejnych farm fotowoltaicznych

R.Power podpisał umowy na budowę kolejnych farm fotowoltaicznych
R.Power

PBDI będzie odpowiadać za budowę kolejnych farm fotowoltaicznych, które znajdują się w portfelu firmy R.Power. Wcześniej kontrakty na wykonanie farm PV dla największego polskiego dewelopera elektrowni PV zdobyły firmy Electrum, Solartech i Nomad Electric. W sumie w ostatnich miesiącach R.Power podpisał umowy na budowę ponad 100 farm PV.

Należąca do grupy Erbud firma PBDI podpisała umowę na budowę farm fotowoltaicznych należących do 21 spółek celowych związanych z R.Power. Łączna wartość kontraktu wynosi 37,21 mln netto.

Z informacji przekazanej przez PBDI wiadomo, że wartość pojedynczej umowy nie przekracza 2 mln zł netto. Realizacja każdego kontraktu zakończy się w ciągu 18 miesięcy od otrzymania polecenia rozpoczęcia pracy.

REKLAMA

To kolejne umowy na realizację największego w kraju portfela farm fotowoltaicznych, które w ramach systemu aukcyjnego rozwija R.Power.

Wcześniej warszawski deweloper podpisał umowę na wykonanie 28 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 27 MWp. Ich budową zajmie się firma Electrum. Podobnie jak w przypadku wcześniej zakontraktowanych projektów R.Power, także w przypadku portfela farm fotowoltaicznych budowanych przez Electrum zostaną wykorzystane dwustronne moduły fotowoltaiczne, które mają przyczynić się do większego uzysku energii z instalacji.

REKLAMA

W tym roku R.Power podpisał ponadto umowy na budowę 35 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 33,6 MW z powiązaną z grupą R.Power firmą Nomad Electric, a także z firmą Solartech, która wybuduje dla dewelopera 31 farm PV, każda o mocy maksymalnej 1 MW.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce z udziałem w rynku szacowanym przez nią na poziomie 20 proc. W ciągu ostatnich lat wygrała aukcje na łączną moc instalacji sięgającą 300 MWp, a w naszym kraju firma rozwija obecnie portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 1000 MWp.

W tym roku R.Power planuje budowę farm fotowoltaicznych o mocy blisko 50 MWp, które wygrały aukcję w 2018 roku, a ponadto rozpoczyna realizację 130 elektrowni, dla których spółka zabezpieczyła sprzedaż energii w ostatniej aukcji z grudnia 2019 r.

Ponadto firma rozpoczyna realizację swojej pierwszej farmy fotowoltaicznej na zagranicznym rynku. Projekt realizowany w Portugalii będzie liczyć 8,5 MWp, a energia będzie sprzedawana poza publicznym systemem wsparcia, na podstawie komercyjnej umowy PPA. Portugalska inwestycja R.Power ma kosztować około 27 mln zł i również zostanie w niej wykorzystana technologia dwustronnych modułów PV, które ponadto zostaną umieszczone na trackerach.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.