Nowa oferta finansowania fotowoltaiki: 84 raty 0 proc.

Nowa oferta finansowania fotowoltaiki: 84 raty 0 proc.
Sunday Polska

Jedna z firm działających na rynku fotowoltaicznym we współpracy z bankiem Inbank wprowadza nową ofertę finansowania inwestycji w domową instalację fotowoltaiczną. Cała procedura kredytowa ma odbywać się online, a do podpisania umowy ma wystarczyć SMS.

Sunday Polska oraz Inbank zaoferują gospodarstwom domowym zainteresowanym montażem instalacji fotowoltaicznej sfinansowanie jej kredytem z ratami 0 proc. Jego spłata może zostać rozłożona na 84 miesiące.

Proces aplikowania o kredyt ma być darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów. Oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie wynoszą 0 proc.

REKLAMA

Co istotne, takie warunki mają obowiązywać niezależnie od terminu spłaty kredytu, czyli również przy okresie krótszym niż 84 miesiące.

Portal Gramwzielone.pl zapytał firmę Sunday Polska, czy brak kosztów kredytu nie przełoży się na wyższy koszt samej instalacji.  

W odpowiedzi Marcin Pieczora, wiceprezes Sunday Polska, zastrzega, że instalacje fotowoltaiczne są każdorazowo dobierane do potrzeb klienta i wyceniane indywidualnie, i że jest to praktyka rynkowa każdej profesjonalnej firmy fotowoltaicznej. 

 Koszt zależy od wielu czynników –  przede wszystkim od zapotrzebowania na prąd, ale także np. wielkości i ekspozycji dachu. Chcę podkreślić, że na rynku nie ma obecnie oferty tak korzystnej jak nasza. Finansujemy kredyt 0 proc. aż przez 84 miesiące. Do tej pory nikt nie oferował nieoprocentowanego finansowania na tak długi okres, maksymalnie nie przekraczało ono 3 lat, a u nas jest to aż 7 lat – mówi Marcin Pieczora.

– Jako jeden z liderów w branży oferujemy produkty najwyższej jakości, a ich ceny, włączając w to atrakcyjną ofertę raty 0 proc., nie odbiegają od poziomów cenowych innych wiodących firm fotowoltaicznych. Ponadto, wliczając korzyści płynące z programu Mój Prąd oraz ulgi termomodernizacyjnej, rata miesięczna kredytu w finansowaniu 0 proc. na 7 lat jest dla klienta porównywalna z miesięczną wysokością rachunku za prąd dodaje wiceprezes Sunday Polska.

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach:

 

Inbank udzielił wyłączności firmie Sunday Polska na nową ofertę finansowania fotowoltaiki. – Wierzymy, że jej zalety, w połączeniu z licznymi dopłatami i ulgami oraz rosnącą świadomością Polaków w zakresie ekologii, przełożą się na wzrost liczby przydomowych instalacji fotowoltaicznych – mówi Tomasz Rzeski, zastępca dyrektora Inbank Polska.

Proces aplikacji o kredyt ma obywać się w całości przez Internet i telefon.

Po podjęciu decyzji o zakupie instalacji na kredyt z ratami 0 proc., przedstawiciel Sunday Polska w obecności klienta ma wypełniać wniosek ratalny i składa go online. Następnie w ciągu minuty klient ma dostawać wstępną decyzję z Inbanku. Podpisanie umowy następuje przez kod SMS. Po podpisaniu umowy Sunday ma wykonać instalację w czasie do kilkunastu dni.

Sunday Polska zrealizował dotąd instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 25 MW dla kilku tysięcy klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. Firma jest partnerem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w programie Mój Prąd oraz Polskiej Grupy Energetycznej w programie EKOlogicznie w przyszłość.

Inbank powstał w 2010 roku, a od 2015 r. posiada licencję bankową – działa w modelu B2B2C oferując swoje usługi online oraz z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych poprzez sieć dystrybucji blisko 3 tys. partnerów handlowych. Inbank skupia się na obszarze tzw. consumer finance, oferując konsumentom kredyty ratalne, samochodowe oraz gotówkowe.

Bank prowadzi działalność w krajach nadbałtyckich – Estonii, Litwie, Łotwie, a także od 2017 roku w Polsce. Inbank przyjmuje również lokaty w Niemczech, Austrii i Holandii. Obligacje Inbank notowane są na Nasdaq Tallinn Stock Exchange. Inbank Oddział w Polsce jest członkiem Związku Banków Polskich.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.