Sungrow wprowadza falownik łańcuchowy o największej mocy na rynku

Sungrow wprowadza falownik łańcuchowy o największej mocy na rynku
Sungrow

Dotąd w ofercie tego producenta były falowniki łańcuchowe o mocy od 2,5 kW do 250 kW. Teraz Sungrow zapowiedział, że wprowadzi falowniki o jeszcze większej mocy sięgającej 325 kW. Chińska firma zapewnia, że będą to falowniki łańcuchowe o największej mocy spośród wszystkich urządzeń tego rodzaju dostępnych na globalnym rynku PV.

Nowy falownik łańcuchowy Sungrow, oznaczony jako SG320HX, ma być następcą falownika o mocy 225 kW, model SG225HX, wprowadzonego do sprzedaży dwa lata temu, którego sprzedaż przekroczyła już skumulowaną moc 15 GW.

Maksymalna sprawność nowego falownika ma wynosić 99,01 proc. (producent podaje też osobną wartość dla Chin na poziomie 98,52 proc.). Urządzenie ma posiadać maksymalnie 16 punktów MPPT w zakresie 860-1300 V.

REKLAMA

Falownik SG320HX ma być kompatybilny z najnowszymi rodzajami modułów bazujących na monokrystalicznych ogniwach o długości boku 182 mm lub 210 mm.

Rozmiary nowego falownika wynoszą 1100 × 890 × 360 mm, a jego waga sięga 110 kg. Specyfikacja falownika jest dostępna już na stronie producenta pod tym linkiem.

Jak informuje PV Magazine, produkcja nowego falownika SG320HX ma się rozpocząć w drugiej połowie tego roku, a pierwsze dostawy zostaną zrealizowane we wrześniu br.

REKLAMA

Chiński producent zapewnia, że zastosowanie nowego modelu falownika w porównaniu do jego poprzedników umożliwi ograniczenie kosztu inwestycji – przy farmie PV o mocy 100 MW – o około 0,0156 USD/W.


Wcześniej w tym miesiącu chiński producent informował o kontrakcie na dostawę aż trzech tysięcy łańcuchowych falowników SG250HX dla wielkiego projektu fotowoltaicznego o docelowej mocy 852 MW, który jest realizowany w brazylijskim stanie Bahia. Sungrow podkreślał, że o wyborze jego falowników do tego projektu zdecydowała m.in. możliwość współpracy z dwustronnymi modułami fotowoltaicznymi o jednostkowej mocy aż 600 Wp.

Sungrow produkuje także falowniki centralne. Ostatnio chińska firma dostarczyła tego rodzaju urządzenia na największą elektrownię fotowoltaiczną w Niemczech, którą zrealizowała niemiecka grupa energetyczna EnBW w odległości 26 km na północny wschód od Berlina i której łączna moc wynosi 187 MW. Dla tego projektu dostarczono 42 falowniki SG3125HV.

Chińska firma powstała w 1997 roku i do tej pory sprzedała falowniki fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 154 GW, które trafiły do projektów zrealizowanych w ponad 150 krajach. Sungrow zapewnia, że jest najbardziej „bankowalnym” producentem falowników na świecie.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.