Polska firma chce zainstalować w Niemczech 100 MW

Polska firma chce zainstalować w Niemczech 100 MW
fot. Michael Yeoman/Pixabay

Quanta Energy otworzyła swoje biuro w Norymberdze. Spółka zamierza w ciągu kilku lat zbudować w Niemczech fotowoltaiczny portfel na poziomie 100 MWp rocznie.

Quanta Energy, spółka należąca do Grupy R.Power, chce wykorzystać dynamiczny rozwój niemieckiego rynku fotowoltaiki. Jest to największy rynek PV w Europie i trzeci na świecie. Według danych federalnego regulatora rynku energetycznego Bundesnetzagentur z sierpnia br. przy półrocznym wyniku ponad 3,2 GW mocy zainstalowanej w fotowoltaice Niemcy mają szanse na zamknięcie całego roku z ponad 6 GW skumulowanej mocy w PV.

Quanta Energy, która otworzyła biuro w Norymberdze w Bawarii, zamierza działać na niemieckim rynku w modelu biznesowym PV as a Service (PvaaS). Kontrakty mają być podpisywane na okres 10–20 lat. Jak zaznacza firma, ze względu na rosnące ceny energii i sytuację makroekonomiczną takie umowy, zawierane z wiarygodnym partnerem, są gwarancją utrzymania bezpieczeństwa energetycznego.

REKLAMA

Jesteśmy częścią grupy działającej w kilkunastu krajach. Wchodząc na niemiecki rynek, wykorzystamy zdobyte doświadczenie i referencje – od Portugalii przez Włochy po Rumunię. Nasze olbrzymie doświadczenie w realizacji instalacji przyzakładowych „onsite”, połączone z zaawansowaną analityką wymiarowania instalacji do potrzeb klienta oraz dobrą pozycją kosztową, pozwolą nam odnieść sukces na tak wymagającym rynku – mówi Piotr Grzybczak, współzałożyciel i prezes zarządu Quanta Energy.

 

REKLAMA

W planach 100 MWp mocy

Quanta Energy zamierza w trzecim roku funkcjonowania na niemieckim rynku osiągnąć sprzedaż na poziomie 100 MWp. Zespół zatrudniony w biurze w Norymberdze docelowo liczyć ma prawie 50 osób.

Spółka specjalizuje się w realizacji projektów fotowoltaicznych na dachach i gruntach przyzakładowych dla sektora przemysłowego, logistyki i handlu. Oferuje pełne wykonanie projektu fotowoltaicznego: audyt energetyczny oraz analizy techniczne i prawne, uzyskiwanie pozwoleń, finansowanie inwestycji i jej realizację.

W ostatnich dwóch latach Quanta Energy podpisała w Polsce kontrakty na instalację ponad 70 MW.

Grupa R.Power, do której należy Quanta Energy, intensywnie rozwija się na polskim rynku fotowoltaicznym. We wrześniu informowała o pozyskaniu 120 mln zł kapitału – zielone obligacje firmy objął PFR Fundusz Inwestycyjny FIZAN. Emisja miała na celu zintensyfikowanie rozwoju portfela projektów fotowoltaicznych spółki, która chce go powiększyć o około 390 MW mocy.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.