R.Power ogłasza przetargi na ponad 320 mln zł

R.Power ogłasza przetargi na ponad 320 mln zł
R.Power

Czołowy polski deweloper farm fotowoltaicznych rozwijający portfolio projektów o mocy ponad 7 GWp szykuje kolejne inwestycje. Spółka właśnie ogłosiła postępowania przetargowe dla projektów o mocy 270 MWp.

R.Power ogłosił przetargi na dostawę paneli fotowoltaicznych oraz inwerterów. Postępowania mają charakter otwarty i są skierowane zarówno do dostawców polskich, jak i zagranicznych. Dotyczą projektów o mocy 270 MWp, które są realizowane w Polsce i we Włoszech.

Ogłoszone postępowania przetargowe obejmują dostawę modułów dwustronnych o mocy 530–570 Wp od czołowych producentów. Spółka jednocześnie planuje zakontraktowanie dostawy inwerterów. Zawarcie umów R.Power przewiduje na ostatni kwartał tego roku.

REKLAMA

Ekspansja na rynkach zagranicznych

R.Power SA jest czołowym zintegrowanym, niezależnym producentem energii słonecznej w Polsce, który rozwija projekty fotowoltaiczne także we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech oraz Rumunii.

REKLAMA

 

Polski deweloper przed tygodniem informował o rozpoczęciu budowy farm fotowoltaicznych w Portugalii, które mają osiągnąć łączną moc 72 MWp i w których zostaną wykorzystane panele dwustronne. Dzięki temu powinny wytwarzać w sumie około 120 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ostatnio polski deweloper ogłosił pozyskanie finansowania, które ma mu umożliwić dalszą ekspansję na zagranicznych rynkach. R.Power Investment B.V. zawarł umowę z funduszem Eiffel Investment Group, która zakłada przyznanie finansowania do kwoty 30 mln euro z opcją podwyższenia jej do 40 mln euro. Finansowanie zostało udzielone na okres do 18 miesięcy z funduszy finansowania pomostowego, którymi zarządza francuska grupa.

Działania R.Power obejmują cały łańcuch wartości sektora energii słonecznej, w tym rozwój projektów elektrowni fotowoltaicznych, budowę elektrowni PV (Engineering Procurement & Construction), serwisowanie elektrowni (Operations & Maintenance) i produkcję zielonej energii (Independent Power Producer).

Spółka rozwija obecnie portfel ponad 7 GWp aktywów fotowoltaicznych i dysponuje pakietem projektów o ograniczonym ryzyku (wybudowane, w budowie lub gotowe do budowy) o mocy około 0,8 GWp.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.