Polski deweloper z finansowaniem na projekty PV za granicą

Polski deweloper z finansowaniem na projekty PV za granicą
R.Power

Firma R.Power Investment B.V., należąca do polskiej grupy R.Power SA, pozyskała od Eiffel Investment Group kredyty na budowę farm fotowoltaicznych w krajach Unii Europejskiej. Dla francuskiego funduszu jest to kolejne zaangażowanie w inwestycje realizowane przez deweloperów działających na polskim rynku fotowoltaicznym.  

R.Power Investment B.V. zawarł umowę z funduszem Eiffel Investment Group, która zakłada przyznanie finansowania do kwoty 30 mln euro z opcją podwyższenia jej do 40 mln euro. Finansowanie zostało udzielone na okres do 18 miesięcy z funduszy finansowania pomostowego, którymi zarządza francuska grupa.

Pozyskane kredyty pozwolą R.Power sfinansować dalszy rozwój na rynkach zagranicznych. Środki zostaną przeznaczone na realizację projektów fotowoltaicznych w krajach Unii Europejskiej, m.in. Portugalii, Włoszech i Polsce.

REKLAMA

Ponadto środki uzyskane od Eiffel Investment Group mają umocnić pozycję R.Power jako w pełni zintegrowanego regionalnego gracza na rynku energii odnawialnej.

– W ciągu najbliższych kilku lat chcemy osiągnąć pozycję czołowego niezależnego producenta energii w Europie. Umowa z Eiffel Investment Group to kolejny duży krok w naszym międzynarodowym rozwoju. Co ważne, jest to pierwsze finansowanie Grupy R.Power w euro. Dzięki naturalnemu hedgingowi pozwoli nam to również na ograniczenie ryzyka kursowego – mówi Przemek Pięta, prezes Grupy R.Power.

REKLAMA

 

R.Power S.A. realizuje projekty fotowoltaiczne – oprócz Polski – także we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech oraz Rumunii. Grupa zapewnia, że obecnie rozwija portfel projektów o mocy ponad 7 GWp, wśród których są projekty o ograniczonym ryzyku (wybudowane, w budowie lub gotowe do budowy) o mocy około 0,8 GWp.

Dla funduszu Eiffel Investment Group, który zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 4,5 mld euro, jest to kolejne  zaangażowanie w projekty realizowane przez dewelopera działającego na polskim rynku fotowoltaicznym.

Wcześniej w tym roku kredyty w wysokości 11 mln euro od francuskiego funduszu pozyskała estońska spółka Sunly, która wcześniej przejęła 100 proc. udziałów w krakowskiej grupie Alseva, mającej na koncie budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce (elektrownia PV zlokalizowana w podkrakowskiej gminie w gminie Rzezawa o mocy 60 MWp).  

Wcześniej współpracę z Eiffel Investment Group nawiązywali także inni deweloperzy aktywni na polskim rynku fotowoltaicznym, w tym Green Genius i ReneSola.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.