Potencjał fotowoltaiki w Polsce wzrósł o 2 MW dzięki Chrościński Solartechnik

Potencjał fotowoltaiki w Polsce wzrósł o 2 MW dzięki Chrościński Solartechnik
Farma fotowoltaiczna w Wolicy w woj. lubelskim. Realizacja: Chrościński Solartechnik

Chrościński Solartechnik działa na rynku fotowoltaicznym od kilkunastu lat, realizując do tej pory elektrownie fotowoltaiczne głównie na terenie Niemiec, Austrii i Francji. W tym roku Chrościński Solartechnik wszedł także na tworzący się w Polsce rynek fotowoltaiczny, w ciągu jednego roku realizując kilka z większych instalacji fotowoltaicznych, które zbudowano do tej pory w naszym kraju.

Tylko w 2015 r. Chrościński Solartechnik zbudował i podłączył do sieci elektroenergetycznej w Polsce instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 2 MW. Na ten potencjał składają się elektrownie fotowoltaiczne w miejscowościach Brzozowa Gać (1 MW), Wolica (800 kW), Zofiówka (100 kW) – wszystkie w woj. lubelskim, a także w położonym w woj. warmińsko-mazurskim Mszanowie (100 kW).

W przypadku wszystkich projektów firma Chrościński Solartechnik pełniła rolę generalnego wykonawcy, nadzorując budowę farm fotowoltaicznych aż do momentu podłączenia do sieci i rozpoczęcia produkcji energii. Firma będzie odpowiadać ponadto za serwis zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

REKLAMA

Dzięki zrealizowaniu projektów w założonym terminie, właściciele wszystkich farm fotowoltaicznych zostaną objęci systemem zielonych certyfikatów, z którego będą mogli korzystać w okresie 15 lat od rozpoczęcia sprzedaży energii tylko inwestorzy uruchamiający swoje projekty do końca 2015 r.

W przypadku projektów realizowanych na terenie woj. lubelskiego właściciel firmy Chrościński Solartechnik Andrzej Chrościński podkreśla dobrą współpracę i zaangażowanie pracowników PGE Lublin oraz PGE Puławy, do których sieci podłączono zrealizowane elektrownie fotowoltaiczne.

REKLAMA

We wszystkich wspomnianych projektach wykorzystano moduły fotowoltaiczne polskiego producenta BrukBet Solar, a także falowniki renomowanych niemieckich firm Diehl lub Kaco.

Chrościński Solartechnik obecnie jest w trakcie przygotowania kolejnych elektrowni fotowoltaicznych, które w kolejnych latach powiększą potencjał fotowoltaiki w Polsce.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej firmowej strony www.ach-solar.de i do poznania innych projektów fotowoltaicznych, których realizację ma na koncie Chrościński Solartechnik.
 

artykuł sponsorowany