REKLAMA
 
REKLAMA

Quanta Energy wchodzi do Włoch

Quanta Energy wchodzi do Włoch
fot. Quanta Energy

Spółka z Grupy R.Power rozpoczęła działalność na kolejnym rynku zagranicznym. Zamierza wykorzystać koniunkturę w obszarze fotowoltaiki i pozyskać 20 tys. klientów. 

Włochy będą kolejnym miejscem aktywności spółki Quanta Energy, należącej do Grupy R.Power. Ogłosiła ona otwarcie biura we Włoszech i plan pozyskania 20 tys. klientów B2B w ciągu trzech lat.

Quanta wskazuje, że Włochy są jednym z szybciej rozwijających się krajów w obszarze PV w Europie. W zeszłym roku kraj ten osiągnął 2,5 GW mocy zainstalowanej w fotowoltaice. W tym wolumenie 0,7 GW (27 proc.) stanowiły projekty C&I (komercyjne i przemysłowe). Spółka przewiduje, że obecny rok może być jeszcze lepszy ze względu na kolejne zmiany legislacyjne w tym kraju, m.in. ustawę Energy Communities.

REKLAMA

Włochy rozwijają projekty fotowoltaiczne w bardzo szybkim tempie, szczególnie w przypadku sektora przemysłowego i samorządów. Jest dla nas niezwykle ważne, że dzięki naszym projektom przyczynimy się do przyspieszenia transformacji energetycznej opartej na zielonej energii i w efekcie obniżenia kosztów energii. W naszej strategii komercyjnej koncentrujemy się na projektach C&I o mocy do 1 MW. Swoją działalność rozpoczynamy w północnych regionach Włoch, między innymi Lombardii i Piemoncie – mówi Małgorzata Królak, general manager Quanta Energy we Włoszech.

Jak poinformowała menedżerka firmy, Quanta zamierza wprowadzić na tamtejszym rynku szeroką gamę swoich produktów i usług – od projektowania i instalacji systemów fotowoltaicznych po magazynowanie energii, monitoring, doradztwo i wsparcie techniczne. Ponadto w ramach rozwiązań end-to-end zaoferuje finansowanie instalacji oraz umowy na zakup energii (PPA).

REKLAMA

Firma jest w trakcie tworzenia lokalnego zespołu z doświadczeniem w realizacji projektów B2B.

Strategia R.Power

W ciągu ostatnich dwóch lat Quanta Energy podpisała w Polsce kontrakty na zainstalowanie ponad 90 MW w fotowoltaice. Większościowym udziałowcem w spółce jest polski producent energii słonecznej R.Power, który w lutym br. zapowiadał dalszy rozwój działalności Quanta. Podpisał wówczas umowę inwestycyjną z funduszem Three Seas Initiative Investment Fund (3SIIF), który objął mniejszościowy pakiet akcji w R.Power. Umowa opiewała na kwotę 150 mln euro, czyli około 0,7 mld zł.

Grupa R.Power jest obecna na rynkach we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech i Rumunii.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA