Deweloper farm fotowoltaicznych dostanie kredyt z BGK

Deweloper farm fotowoltaicznych dostanie kredyt z BGK
Bank Gospodarstwa Krajowego

Czołowy deweloper farm fotowoltaicznych w Polsce otrzymał kredyt na realizację kolejnych projektów. Finansowanie przyznał Bank Gospodarstwa Krajowego.

R.Power poinformował o podpisaniu umowy kredytu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na budowę projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 72 MWp.

Deweloper informuje, że komercjalizacja tego portfela farm fotowoltaicznych jest realizowana na podstawie długoterminowych umów PPA. Projekty są zlokalizowane w różnych regionach Polski i będą oddawane do eksploatacji jeszcze w tym roku. Farmy po wybudowaniu będą serwisowane przez Nomad Electric Services.

REKLAMA

Dla R.Power jest to już trzecia umowa kredytowa w formule project finance w tym roku. Wcześniej w tym roku R.Power informował m.in. o pozyskaniu kredytów w wysokości 190 mln zł od PKO Banku Polskiego na budowę farm fotowoltaicznych o mocy 95 MWp.

Jest to ponadto kontynuacja współpracy nawiązanej przez R.Power i Bank Gospodarstwa Krajowego w 2022 roku, kiedy bank objął jedną z serii zielonych obligacji emitowanych przez dewelopera.

REKLAMA

R.Power jest czołowym, niezależnym producentem energii słonecznej w Polsce, rozwijającym swoją działalność w Rumunii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii oraz Niemczech. Firma podaje, że obecnie rozwija portfel projektów o mocy ponad 26 GWp w fotowoltaice i magazynach energii, planując w ich przypadku sprzedaż energii w formule PPA.

Ostatnio R.Power informował o uruchomieniu swojej pierwszej zagranicznej farmy fotowoltaicznej. Inwestycja została zrealizowana w Portugalii. Więcej na ten temat w artykule: Pierwsza zagraniczna farma fotowoltaiczna polskiego dewelopera gotowa.

W planach polskiej firmy jest budowa kolejnych farm fotowoltaicznych w Portugalii, a także w Rumunii, gdzie ostatnio R.Power wybrał wykonawcę swoich pierwszych farm PV w tym kraju.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.