Konferencja: Fotowoltaika w Polsce. Kolejna edycja w październiku

Konferencja: Fotowoltaika w Polsce. Kolejna edycja w październiku
Foto. Q Cells

Warszawa po raz kolejny stanie się miejscem spotkania branży fotowoltaicznej dzięki kolejnej edycji Międzynarodowej Konferencji „Fotowoltaika w Polsce”. Współorganizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki. Zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz SolarPower Europe przedstawią stan fotowoltaiki na świecie oraz trendy w jej rozwoju.

Liczba instalacji fotowoltaicznych wzrasta. Z drugiej strony wszyscy jesteśmy świadomi, że potencjał jest zdecydowanie większy. Czy zostanie wykorzystany? O tym będzie można porozmawiać z ekspertami w trakcie Międzynarodowej Konferencji „Fotowoltaika w Polsce”, która odbędzie się 12 października 2018 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI podczas targów RE-energy EXPO.

Na świecie zainstalowano 400 GW w milionach systemów, natomiast w Polsce jedynie 380 MW mocy w ok. 30 tys. systemów, w tym 108 MW w systemach powyżej 50 kW. Niemniej jednak z roku na rok rośnie ilość systemów PV instalowanych w kraju. Ponieważ na dwóch aukcjach w 2006 i 2017 zakontraktowano ok. 400 MW, należy spodziewać się dużego zainteresowania systemami do 1 MW.  To wymaga przedstawienia specyficznych problemów technicznych i administracyjnych związanych z przepisami, projektowaniem, instalowaniem, przyłączaniem do sieci, monitorowaniem i serwisem – mówi dr Stanislaw M. Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki Polska PV.

REKLAMA

Temat ten zostanie szeroko przedstawiony podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy EXPO i znajdzie swoje odzwierciedlenie zarówno w wydarzeniach merytorycznych jak i ofercie wystawców. Targi odbędą się w dniach 11-13 października 2018 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.

Tematem konferencji będzie również sektor prosumentów. Rosnąca ilość małych instalacji będzie powodowała wyzwania w relacjach pomiędzy inwestorami, instalatorami i operatorami systemów dystrybucyjnych.

Omówiony zostanie obowiązek uzgadniania projektów budowlanych z ochroną przeciwpożarową, jak również nowe możliwości finansowania systemów PV. Konferencja będzie ukierunkowana na praktyczne aspekty instalowania systemów PV.

Międzynarodowa Konferencja „Fotowoltaika w Polsce” odbędzie się już po raz ósmy. Zawsze była ona bardzo pozytywnie odbierana przez uczestników. Również w tym roku wszystko wskazuje na liczny udział gości z Polski i nie tylko – mówi przedstawiciel organizatora Małgorzata Bartkowski, Project Manager targów RE-energy.

REKLAMA

Niezwykle interesująco zapowiada się również Forum „Fotowoltaika dla każdego”, które ma przybliżyć tematykę instalacji fotowoltaicznych konsumentowi, który przed podjęciem finalnej decyzji zmaga się z wieloma pytaniami. Cena, okres zwrotu inwestycji, wybór paneli, instalatora, operatora, żywotność paneli – to tylko nieliczne pytania, które stawiają sobie osoby decydujące się na własną produkcję prądu ze słońca.

Wydarzenia merytoryczne, poświęcone zagadnieniom fotowoltaiki, zostaną wsparte interesującą ofertą firm z branży PV. Na targach będą obecni producenci i dystrybutorzy paneli fotowoltaicznych, inwerterów, systemów mocowania, zabezpieczeń, komponentów elektronicznych, optoelektronicznych, narzędzi i aparatury pomiarowej.

Targi RE-energy EXPO to platforma spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii. Wyróżniają się rozbudowaną częścią merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Trzy dni targowe to jednocześnie trzy dni wypełnione międzynarodowymi konferencjami i forami branżowymi, podczas których omawiane będą tematy istotne dla rynku OZE. Tegoroczne wydarzenia towarzyszące będą dotyczyć najpopularniejszych tematów, wśród których – oprócz fotowoltaiki – znajdą się biogaz, samochody elektryczne, magazynowanie energii, efektywność energetyczna i budynki energooszczędne.

Ponadto tradycyjnie targi umożliwią rozszerzenie sieci cennych kontaktów biznesowych w Strefie Networkingu  Biznesowego.

Szczegółowe informacje dostępne są na www.reenergyexpo.pl.
 


artykuł sponsorowany