Fotowoltaika w Niemczech znacząco zwalnia

Fotowoltaika w Niemczech znacząco zwalnia
T-Solar press

{więcej}W pierwszych czterech miesiącach tego roku nasi zachodni sąsiedzi zainstalowali „zaledwie” 1,2 GW nowych systemów fotowoltaicznych. 

Jak poinformowało podczas targów Intersolar Europe, które odbywają się właśnie w Monachium, BSW – organizacja zrzeszająca niemiecką branżę solarną, w pierwszych trzech miesiącach tego roku w Niemczech montowano miesięcznie poniżej 300 MW nowych instalacji fotowoltaicznych, natomiast w kwietniu wolumen dodanych systemów PV wzrósł do 368 MW. 

REKLAMA

David Wedepohl z BSW, który przekazał informacje o liczbie nowych instalacji PV, dodał, że wobec dynamicznych zmian w niemieckim systemie wsparcia trudno jest ocenić, ile nowych elektrowni fotowoltaicznych zostanie zainstalowanych w Niemczech w całym 2013 roku. Można się jednak spodziewać, że wynik ten będzie o wiele gorszy niż w rekordowym 2012 roku, w którym za naszą zachodnią granicą powstało ok. 7,5 GW systemów fotowoltaicznych. Podobny wynik zanotowano także w roku 2011. 

REKLAMA

Według BSW, na koniec 2012 roku w Niemczech wolumen zainstalowanych elektrowni solarnych wyniósł w sumie ok. 32,4 GW i wyprodukowały one w ubiegłym roku łącznie ok. 28 TWh energii elektrycznej, co oznacza, że udział fotowoltaiki w konsumpcji energii elektrycznej w Niemczech w 2012 r. wyniósł 4,7%. 

Według BSW, w Niemczech w końcu ubiegłego roku działało ok. 5 tys. związanych z fotowoltaiką firm, z czego 200 to producenci komponentów do instalacji PV. 
gramwzielone.pl