Fotowoltaika priorytetem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Fotowoltaika priorytetem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
OregonDOT, flickr cc-by-2.0

Fotowoltaika będzie jednym z priorytetów w unijnych badaniach nad nowymi technologiami. W Polsce badania nad PV będzie koordynowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. {więcej}

REKLAMA

Herbert von Bose, szef Dyrektoriatu Technologie Przemysłowe w Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej, który wziął udział w warszawskiej konferencji Fumat 2011, poinformował, że w latach 2014-2020 na rozwój innowacyjnych technologii w ramach programu „Horizon 2020” Unia Europejska przeznaczy 80 mld euro. Von Bose do kluczowych technologii, które finansować będzie Bruksela, zaliczył m.in. fotowoltaikę.

Podczas konferencji Fumat 2011 znaczenie fotowoltaiki podkreślił także Michał Banach, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który poinformował, że rozwój systemów fotowoltaicznych jest jednym z kluczowych obszarów badań ujętych w Strategicznym Programie Badawczym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. NCBiR to instytucja, która ma za zadanie koordynację projektów naukowych w Polsce.

REKLAMA