Słoweńcy wchodzą na polski rynek PV

Słoweńcy wchodzą na polski rynek PV
Bisol press

Słoweński producent paneli fotowoltaicznych wchodzi na polski rynek. Jego moduły o mocy 20 kW produkują już prąd w Rzeszowie.

Panele słoweńskiej firmy Bisol o łącznej powierzchni 200 m2 zostały zainstalowane na dachach rzeszowskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w ramach projektu „Poprawa efektywności infrastruktury energetycznej w WSPiA, wydział zamiejscowy w Rzeszowie poprzez instalację systemu fotowoltaicznego oraz pompy ciepła” dofinansowanego w 85-procentach ze środków unijnych.

REKLAMA

– Polska to bardzo wymagający rynek, ze względu na fakt, że nie działa tu system feed-in tariffs, który został już wprowadzony w wielu krajach Unii Europejskiej i który stanowi najsilniejszy bodziedz do rozwoju energetyki odnawialnej i gwarantuje długookresowe korzyści dla inwestorów. W dodatku, klienci w Polsce oczekują produktów wysokiej jakości i długookresowych gwarancji – komentuje wejście na polski rynek Bisol.

REKLAMA

Bisol produkuje mono- i polikrystaliczne moduły o mocy od 214 do 245 Wp. Plany firmy zakładają m.in. montaż w ciągu najbliższych trzech lat modułów PV o łącznej mocy 100 MW w Grecji, a jej panele są już wykorzystywane m.in. w Czechach, Belgii, Francji, Hiszpanii, W. Brytanii, Szwajcarii i Niemczech. Największy dotąd zrealizowany projekt, w którym są wykorzystywane panele słoweńskiego producenta, to farma słoneczna w czeskim Bustehrad o mocy 2,4 MW.