Prokon i Vestas zbudują elektrownie wiatrowe w Polsce

Vestas, globalny lider w produkcji elektrowni wiatrowych, poinformował o otrzymaniu zamówienia na 48 dużych turbin, które zostaną zainstalowane na terenie naszego kraju. {więcej}

Zlecenie obejmujące dostarczenie, zainstalowanie oraz serwis turbin, złożył niemiecki Prokon, dla którego będzie to pierwsza taka inwestycja po wschodniej stronie Odry. Firma działa w branży energii odnawialnej już od 15 lat. Na terenie Niemiec zarządza 234 elektrowniami na 32 farmach wiatrowych. Poza energetyką wiatrową firma inwestuje także w biopaliwa.

– Nasza współpraca z Vestas na niemieckim rynku układa się bardzo pomyślnie od wielu lat. Naturalne jest więc, że wybraliśmy Vestas jako partnera dla naszych projektów w Polsce  – czytamy w oświadczeniu Carstena Rodbertusa, dyrektor Prokonu.

REKLAMA
REKLAMA

Projekt zostanie zrealizowany do 2012 roku. Nie ujawniono jednak gdzie dokładnie staną elektrownie wiatrowe. Wiadomo jedynie, że chodzi o kilka lokacji.

Turbiny, których dotyczy zamówienie, to model V90 o mocy 2 MW. Niemal w tym samym czasie Duńczycy otrzymali zlecenie z Hiszpanii na 24 identyczne elektrownie wiatrowe, które staną w Andaluzji. W grudniu Vestas informował o umowie z Global Wind Power na dostarczenie 25 V90 i 50 turbin V100 do Rumunii i Bułgarii.


gramwzielone.pl