PGE niedługo kupi zagraniczne farmy wiatrowe?

PGE niedługo kupi zagraniczne farmy wiatrowe?
Kenneth Hynek, flcikr cc-by-2.0

Decyzja o zakupie farm wiatrowych za granicą przez PGE zostanie podjęta w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. {więcej}

Taką informację przekazał wczoraj Wojciech Ostrowski, wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej. Obecnie PGE sprawdza na podstawie due diligence opłacalność projektów, których przejęcie rozważa, a o których szczegóły pozostają na razie nieujawnione.

O planach zakupu zagranicznych farm wiatrowych PGE poinformowała już kilka miesięcy temu. Potentat energetyczny zamierza realizować ambitne plany rozwoju energetyki wiatrowej zarówno w wydaniu lądowym jak i morskim. W pierwszym przypadku PGE chce do 2015 roku posiadać porfolio projektów o mocy 1 GW, a w przypadku offshore spółka chce dysponować podobnym potencjałem farm wiatrowych na morzu do roku 2020.

REKLAMA
REKLAMA

W IV kwartale 2011 r. PGE zanotowała 1,879 mld skonsolidowanego zysku netto i 273 mln zł zysku operacyjnego. Przychody ze sprzedaży w całym 2011 roku wyniosły 28,11 mld zł, a zysk netto – 6,16 mld zł – w porównaniu do przychodów na poziomie 20,47 mld zł i zysku netto 4,24 mld zł w roku 2010.

Czytaj więcej o strategii PGE w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii na Gramwzielone.pl w artykule: OZE w nowej stategii rozwoju PGE.

 

gramwzielone.pl