Optymistyczne dane z amerykańskiego rynku energetyki wiatrowej

Optymistyczne dane z amerykańskiego rynku energetyki wiatrowej
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

{więcej}Jak poinformowało Amerykańskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (AWEA) w pierwszym kwartale tego roku w USA zamontowano 1,695 GW nowych elektrowni wiatrowych. 

REKLAMA

Wynik ten jest o ponad 0,5 GW lepszy niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku i o ponad 1 GW niż w I kwartale roku 2010. Dzięki farmom wiatrowym oddanym do użytku w pierwszych trzech miesiącach tego roku, potencjał energetyki wiatrowej w USA wynosi już 48,6 GW, z czego większość jest zlokalizowana w pięciu stanach: Kalifornii, Oregonie, Waszyngtonie, Pensylwanii i Teksasie. Jak podaje American Wind Energy Association, przeciętna wielkość z 778 turbin zamontowanych w I kwartale tego roku w USA wynosiła 2,15 MW, przy czym moc największych elektrowni wiatrowych oddanych do użytku w okresie styczeń – marzec 2011 to 3 MW. 

Jak wynika z danych AWEA, w ostatnich latach zdecydowanie najwięcej farm wiatrowych w USA uruchamiano w ostatnich kwartałach roku. W ostatnim kwartale ubiegłego roku było to 3,44 GW, a rok wcześniej 3,29 GW. Dla porównania, całkowita moc elektrowni wiatrowych zamontowanych w USA w 2011 roku wyniosła 6,7 GW, a w roku 2010 – 5,2 GW. 
gramwzielone.pl

REKLAMA