Duża farma wiatrowa w woj. podkarpackim bliżej budowy

Duża farma wiatrowa w woj. podkarpackim bliżej budowy
EGL press

{więcej}Projekt farmy wiatrowej w Kamionce Górnej na Podkarpaciu uzyskał pozytywną decyzję od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. 

Farma wiatrowa w Kamionce Górnej (gmina Krzeszów) ma się składać z 10 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 3 MW. Wysokość elektrowni wiatrowych wyniesie 119 metrów, a średnica ich wirnika – 112 m. Inwestor, firma Energia Sp. z o.o. z Bielska Białej, jest obecnie na etapie ubiegania się o wydanie decyzji środowiskowej, która jest w przypadku tego rodzaju projektu niezbędnym załącznikiem do wniosku o pozwolenie na budowę. 

REKLAMA

Decyzję środowiskową wydają lokalne władze – w tym wypadku wójt gminy Krzeszów, który podejmując decyzję w tej sprawie może zasięgnąć opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Pozytywna decyzja RDOŚ w Rzeszowie przybliża inwestora do zakończenia etapu zdobywania niezbędnych pozwoleń i rozpoczęcia budowy farmy wiatrowej. 

REKLAMA

Jak informuje RDOŚ w Rzeszowie, w województiwe podkarpackim planuje się obecnie budowę farm wiatrowych o łącznej mocy 370 MW.
gramwzielone.pl