Generali pokrzyżuje wiatrowe plany Kulczyka?

Generali pokrzyżuje wiatrowe plany Kulczyka?
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

Należąca do Kulczyk Investments Polenergia chce przejąć {więcej}dewelopera i operatora farm wiatrowych Polish Energy Partners (PEP). Na jej drodze może stanąć jednak udziałowiec PEP – Generali.

Polenergia ogłosiła dwa tygodnie temu wezwanie do zakupu 100% akcji Polish Energy Partners, spółki notowanej na GPW i jednej z aktywniejszych firm na polskim rynku energii wiatrowej i przetwórstwa biomasy energetycznej. Aby transkacja doszła do skutku, na wezwanie Polenergii muszą odpowiedzieć akcjonariusze posiadający przynajmniej 80% akcji PEP. 

REKLAMA

Cena, za jaką Polenergia chce przejąć PEP, to 31,5 zł za akcję. Wczoraj zarząd PEP stwierdził, że taka cena odpowiada wartości rynkowej spółki. Jednak innego zdania jest jeden z głównych udziałowców PEP – fundusz Generali OFE, który posiada 19,88% akcji PEP.

REKLAMA

W wywiadzie dla „Parkietu” Rafał Markiewicz z Generali OFE stwierdził, że cena oferowana przez Polenergię jest zbyt niska i Generali nie odpowie na wezwanie spółki Jana Kulczyka. Zdaniem Markiewicza, cena oferowana przez Polenergię nie odzwierciedla pełnej wartości Polish Energy Partners jako firmy działającej na „perspektywicznym” rynku energii odnawialnej. 
gramwzielone.pl