Śmiertelna ofiara katastrofy elektrowni wiatrowej

Śmiertelna ofiara katastrofy elektrowni wiatrowej
Lollie Pop, flickr cc-by-2.0

{więcej}Kilka dni temu doszło do katastrofy na farmie wiatrowej w Chinach. Śmierć poniosła jedna osoba, a trzy zostaly ciężko ranne. 

Elektrownia wiatrowa, która uległa awarii, była zlokalizowana na farmie wiatrowej Tuokexun w chińskiej prowincji Xinjiang. Turbina o mocy 1,5 MW została wyprodukowana przez chińską firmę Ming Yang. 

REKLAMA

Chiński producent zapewnia, że sprawę katastrofy badają eksperci firmy. Według wstępnego raportu, awarię spowodowało niedostateczne umocowanie wieży turbiny na fundamencie, a do przewrócenia się elektrowni przyczynił się silny wiatr (klasa I) wiejący na farmie Tuokexun. 

REKLAMA

Budowa farmy wiatrowej Tuokexun została zakończona w kwietniu tego roku. Dodatkowo, nieopodal farmy wiatrowej Tuokexun powstaje kolejny park wiatrowy o mocy 50 MW, do którego 3-megawatowe elektrownie wiatrowe ma dostarczyć także Ming Yang. Wszystkie turbiny zostały już zainstalowane i czekają na podłączenie do sieci. 

W dziala „Filmy” Gramwzielone.pl prezentujemy serię zdjęć ilustrujących awarie turbin wiatrowych: http://gramwzielone.pl/filmy/2819/awarie-turbin-wiatrowych
gramwzielone.pl