Duży kontrakt na dostawę turbin wiatrowych na Dolny Śląsk

Duży kontrakt na dostawę turbin wiatrowych na Dolny Śląsk
REpower press

{więcej}Niemiecki deweloper farmy wiatrowej koło Legnicy podpisał umowę na dostawę 22 turbi wiatrowych. 

Firma WSB Neue Energien GmbH buduje farmę wiatrową o mocy 45 MW w znajdującym się niedaleko Legnicy i autostrady A4 Taczalinie. Na postawie podpisanej właśnie umowy, farmę wiatrową Taczalin w turbiny wiatrowe zaopatrzy niemiecki producent Repower Systems SE należący do grupy Suzlon z Indii. Każda z turbin będzie mieć moc nominalną 2,05 MW. Obie strony nie podały jednak warunków realizacji umowy. 

REKLAMA

Dla WSB Neue Energien będzie to drugi projekt farmy wiatrowej zrealizowany w Polsce. Pierwszą farmę wiatrową deweloper z Drezna zbudował w ubiegłym roku w woj. opolskim. Znajdująca się w gminie Kamiennik farma wiatrowa Lipniki posiada moc 30 MW, a obecnie jej właścicielem jest Tauron Ekoenergia, który odkupił zrealizowany projekt od WSB. 

REKLAMA

Budowa farmy wiatrowej Taczalin ma być zakończona w sierpniu przyszłego roku i będzie to trzecia tego rodzaju inwestycja na Dolnym Śląsku. Dwie pierwsze – Łukaszów i Modlikowice, których właścicielem jest spółka Polish Energy Parters, działają także niedaleko Legnicy, a ich łączna moc to w sumie 58 MW. 
gramwzielone.pl