Iberdrola sprzedaje kolejne farmy wiatrowe

Iberdrola sprzedaje kolejne farmy wiatrowe
Simmy's Photography, flickr cc-by-2.0

{więcej}Hiszpańska Iberdrola poinformowała o wycofaniu się z francuskiego rynku energii wiatorowej. 

Hiszpański koncern sprzeda 100% udziałów w swojej francuskiej spółce Iberdrola Renovables Francia, która jest operatorem 32 farm wiatrowych. Łączna wartość transakcji to 400 mln euro. Udziały w Iberdrola Renovables Francia przejmie General Electric (40%), MAEG (40%), a także EDF (20%). 

REKLAMA

Hiszpański koncern kilka miesięcy temu poinformował o planach wycofania się z kilku rynków, na których posiada aktywa w sektorze energii wiatrowej, angażując pozyskane w ten sposób środki m.in. w rozwój farm wiatrowych na Morzu Północnym. Hiszpanie sprzedali już m.in. swoje projekty zlokalizowane na terenie Niemiec i chcą sprzedać także swoje farmy wiatrowe znajdujące się w Polsce. W naszym kraju Iberdrola posiada w energetyce wiatrowej łączną zainstalowaną moc na poziomie 184,5 MW. 

REKLAMA

Władze Iberdroli zapowiedziały w październiku, że w latach 2012-14 hiszpański koncern zainwestuje w sektorze lądowej energetyki wiatrowej 1,5 mld euro, a w sektorze morskiej energetyki wiatrowej łączna wartość inwestycji realizowanych przez Iberdrolę wyniesie ok. 1 mld euro. 
gramwzielone.pl