Przy autostradzie A4 powstaje kolejna farma wiatrowa

Przy autostradzie A4 powstaje kolejna farma wiatrowa
foto: REpower Systems press

{więcej}Koło Legnicy i autostrady A4 powstaje trzecia farma wiatrowa. Będzie to jednocześnie trzecia tego typu inwestycja zrealizowana na Dolnym Śląsku. 

Farma wiatrowa powstanie na terenie gminy Legnickie Pole, pomiędzy miejscowościami Księginice, Koskowice, Kłębanowice, Taczalin i Mikołajowice. Władze gminy Legnickie Pole szacują, że po uruchomieniu inwestycji, z tytułu podatków do gminnej kasy będzie wpływać co roku około 1,5 mln zł. 

REKLAMA

Projekt o nazwie „Taczalin” będzie się docelowo składać z dwudziestu dwóch turbin o łącznej mocy 45,1 MW. Turbiny – każda o mocy 2,05 MW – dostarczy niemiecki producent REpower Systems SE. Inwestor rozpoczął już budowę pierwszych fundamentów. 

REKLAMA

Deweloper projektu – WSB Neue Energien – na budowę farmy wiatrowej Taczalin otrzymał unijną dotację w wysokości 40 mln zł z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2007-2013. 

Farma wiatrowa „Taczalin” będzie trzecią tego rodzaju inwestycją zrealizowaną w woj. dolnośląskim. Pierwsze dwie farmy wiatrowe – Łukaszów i Modlikowice – są zlokalizowane także w pobliżu Legnicy i autostrady A4. Ich łączna moc wynosi 58 MW, a ich właścicielem jest spółka Polish Energy Partners. 
gramwzielone.pl