Taiga Mistral będzie budować farmy wiatrowe mimo zamieszania z ustawą o OZE

Taiga Mistral będzie budować farmy wiatrowe mimo zamieszania z ustawą o OZE
PowerWInd press

{więcej}Jeden z aktywniejszych w ostatnich latach w Polsce deweloperów farm wiatrowych nie rezygnuje z działalności w polskim sektorze energetyki wiatrowej – mimo negatywnego klimatu inwestycyjnego wynikającego z przedłużających się prac nad ustawą o OZE. 

REKLAMA

Jak poinformował „Puls Biznesu”, Taiga Mistral, która na inwestycje w farmy wiatrowe  w Polsce planowała przeznaczyć dotychczas 300 mln euro, chce zwiększyć tą pulę o 100 mln euro. O dodatkowe finansowanie ma się ubiegać m.in. w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, który wstępnie zadeklarował, że pożyczy wywodzącemu się z Hiszpanii deweloperowi 20 mln euro. 

Jak do tej pory Taiga Mistral zbudowała w naszym kraju farmy wiatrowe o łącznej mocy 41,4 MW, a w tym roku potencjał ten ma powiększyć o dodatkowe 8 MW. Jednocześnie Mikel Garay, dyrektor zarządzający hiszpańskiego funduszu, zapowiada na łamach „Pulsu Biznesu”, że jeszcze w pierwszej połowie 2013 roku Taiga Mistral rozpocznie realizację nowych inwestycji o łącznej mocy 40 MW, a w przyszłym roku uruchomionych ma być kolejnych 48 MW projektów wiatrowych. 
gramwzielone.pl

REKLAMA