Polski rynek energii wiatrowej spada w rankingu E&Y

Polski rynek energii wiatrowej spada w rankingu E&Y
Mess of Potage, flickr cc-by-2.0

W najnowszej edycji raportu Ernst & Young oceniającego atrakcyjność poszczególnych rynków pod kątem inwestowania w energetykę wiatrową Polska spada z {więcej}10. na 12. pozycję.

W przedostatniej, sierpniowej edycji raportu „Renewable Energy Country Attractiveness Indices” Polska awansowała na 10. miejsce. Tymczasem w edycji listopadowej wyprzedziły nas Irlandia oraz Brazylia, w efekcie czego Polska spadła na pozycję 12. Mimo to, zdaniem analityków E&Y [pd względem atrakcyjności dla energetyki wiatrowej w dalszym ciągu wyprzedzamy takie kraje jak Rumunia, Hiszpania, Dania czy Norwegia.

REKLAMA

Ranking atrakcyjności rynków energii wiatrowej rozgranicza potencjał onshore i offshore. Licząc tylko potencjał energetyki wiatrowej na lądzie Polska uplasowałaby się na miejscu 10., natomiast Ernst & Young niżej ocenia nasz potencjał rozwoju farm wiatrowych na morzu.

REKLAMA

W czołówce najatrakcyjniejszych rynków do inwestowania w farmy wiatrowe niezmiennie plasują się kolejno Chiny, Niemcy, USA, Wielka Brytania (głównie ze względu na potencjał morskiej energetyki wiatrowej) oraz Indie.

Czytaj o ocenie Polski w sierpniowej edycji raportu E&Y „Renewable Energy Country Attrractiveness Indices” na Gramwzielone.pl w artykule „Gdzie najlepiej inwestować w OZE wg Ernst & Young”.

gr