Enea Operator podłączy kolejne farmy wiatrowe

Enea Operator podłączy kolejne farmy wiatrowe
net.efekt, flickr cc-by-2.0

Dzięki nowym inwestycjom w północno-zachodniej Polsce, Enea Operator podłączy do swoich sieci dystrybucyjnych kolejne {więcej}farmy wiatrowe.

Pod koniec grudnia szczeciński Oddział Dystrybucji Enei ukończył budowę stacji GPZ Resko, do której podłączona zostanie farma wiatrowa Resko o początkowej mocy 10,5 MW z możliwością rozbudowy do 90 MW. Deweloperem farmy wiatrowej Resko jest PGE Energia Odnawialna.

REKLAMA

Enea Operator wybudował też stację GPZ Baczyna w Gorzowie Wielkopolskim wraz z siecią średniego napięcia, do której w przyszłości maja być podłączone dwie farmy wiatrowe, a – jak poinformował operator energetyczny, w ubiegłym miesiącu do jego sieci dystrybucyjnej podłączona została farma wiatrowa Kamionki o mocy 30 MW.

REKLAMA

Farma wiatrowa Kamionki już szósta tego typu instalacja podłączona przez Eneę do sieci energetycznej Oddziału Dystrybucji Szczecin. W sumie moc farm wiatrowych podłączonych przez OD Szczecin to już 185 MW.

Czytaj o przetargu na budowę farmy wiatrowej Resko na Gramwzielone.pl w artykule PGE i Tauron ogłosiły przetargi na farmy wiatrowe