LG wymieni niebezpieczne domowe magazyny energii

LG wymieni niebezpieczne domowe magazyny energii
LG Energy Solution

Producent magazynów energii LG Energy Solution zapowiedział, że dostarczy nowe baterie do klientów, którzy zdecydowali się na zakup urządzeń tej marki z wadliwej serii wyprodukowanej w latach 2017-2018.

LG Energy Solution (wcześniej LG Chem) to jeden z najpopularniejszych dostawców domowych magazynów energii. Część urządzeń tego producenta, które zainstalowano w domach klientów LG, uległo jednak niebezpiecznym awariom, które miały wynikać z przegrzania.

Po raportach na temat niebezpiecznych sytuacji, do których dochodziło w domach użytkowników baterii LG, koreański producent zapowiedział przeprowadzenie dochodzenia mającego wyjaśnić przyczyny awarii. 4

REKLAMA

Teraz Koreańczycy zapowiedzieli, że wymienią za darmo magazyny energii wyprodukowane od kwietnia 2017 roku do września 2018 roku. LG wskazało jednocześnie, że przyczyną przegrzewania się jego baterii były wadliwe elektrody.REKLAMA


Oprócz możliwości wymiany baterii LG ma zaoferować swoim klientom wizyty swoich serwisantów, a także zdalne aktualizacje, których wgranie ma podnieść bezpieczeństwo użytkowania baterii.

Do największej awarii magazynu energii, w którym zastosowano baterie LG, doszło w instalacji o pojemności 2 MWh znajdującej się w pobliżu miasta Phoenix w Arizonie w kwietniu 2019 r. W czasie pożaru doszło do wybuchu, w efekcie którego kilku strażaków wymagało hospitalizacji.

Tymczasem pod koniec 2020 roku LG wypuściło na rynek nowy model domowego magazynu energii – model RESU16H Prime – który na początku tego roku miał trafić do sprzedaży w USA, Kanadzie i Australii.

W porównaniu do wcześniejszego, najmocniejszego modelu RESU10H o mocy 5 kW i pojemności 10 kWh w nowym urządzeniu zwiększono te parametry odpowiednio o 2 kW i 6 kWh.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.