GoodWe w berlińskim teście domowych magazynów energii

GoodWe w berlińskim teście domowych magazynów energii
GoodWe

Testy systemów magazynowania energii elektrycznej z fotowoltaiki przeprowadził Berlіński Uniwersytet Nauk Stosowanych (HTW Berlin). Inspekcjі zostało poddanych 21 systemów. Firma GoodWe, jako wierny uczestnik badania efektywności energetycznej domowych systemów magazynowania za pomocą wskaźnika SPI, wzięła udział w badaniu po raz trzeci i po raz kolejny znalazła się w centrum uwagi. Dwa testowane falowniki hybrydowe GoodWe ET i EH, wraz z magazynami energii BYD, osiągnęły wskaźnik SPI odpowiednio 93,4% i 91,2%.

Systemy zostały przetestowane w dwóch klasach wydajności. W niższej klasie mocy do 5kW, jednofazowy hybrydowy falownik GoodWe 5000-EH zajął 2. miejsce dzięki swojej wyjątkowej sprawności. W wyższej klasie wydajności 10kW trójfazowy falownik GoodWe 10k-ET również wypadł bardzo dobrze i do pierwszego miejsca zabrakło mu zaledwie 1,7 punktu procentowego.

Wskaźnik Wydajności Systemu (SPI) określony przez naukowców z HTW Berlin ocenia efektywność energetyczną domowych systemów magazynowania. Jest to niezależna metoda oceny, która stanowi dobrą wskazówkę dla instalatorów i klientów końcowych w poszukiwaniu energooszczędnych rozwiązań w zakresie magazynowania energii. Im wyższa sprawność systemu, tym mniejsze straty energii i tym większe oszczędności. 

REKLAMA

Oto szczegółowe wyniki testów 2022 (Źródło: HTW Berlin). 

Rozwiązania GoodWe w zakresie magazynowania energii

GoodWe posiada jedną z najszerszych na rynku ofert produktów do magazynowania energii spośród wszystkich producentów: falowniki jedno- i trójfazowe, nisko- i wysokonapięciowe magazyny energii. GoodWe nieustannie dokonuje znaczących inwestycji w badania i rozwój rozwiązań do magazynowania energii w różnych scenariuszach zastosowań.

W Europie, gdzie ceny energii są coraz wyższe, coraz więcej właścicieli domów decyduje się na instalację z wykorzystaniem falowników hybrydowych, aby zmaksymalizować autokonsumpcję energii elektrycznej. Ponadto funkcja zasilania rezerwowego („back-up”) w falownikach hybrydowych GoodWe zapewnia stabilne zasilanie przez 24 godziny. W krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie sieć energetyczna często jest niestabilna lub w złym stanie, odbiorcy niemal codziennie doświadczają przerw w dostawie prądu. Systemy hybrydowe GoodWe to najlepsze rozwiązanie zapewniające stałe, nieprzerwane dostawy energii elektrycznej do domów, obiektów komercyjnych i przemysłowych.

Obecnie na polskim rynku fotowoltaicznym zachodzą istotne zmiany, które przełożą się na większy poziom komplikacji dla nowych prosumentów. Zmiana prawa, której głównym elementem jest sposób rozliczenia, oraz wprowadzenie dofinansowania do rozwiązań inteligentnego zarządzania i magazynowania energii elektrycznej zmieni obraz fotowoltaiki w Polsce, a spotęguje ją rozwój rynku rozwiązań grzewczych opartych na energii elektrycznej. GoodWe jest gotowe na zmiany w każdym zakresie, zarówno pod kątem inteligentnych rozwiązań hybrydowych, jak i magazynów energii. Rozwiązania GoodWe są gotowe do współpracy z pompami ciepła, a nowoczesne magazyny energii pozwolą na nieprzerwane zasilanie tych urządzeń nawet podczas awarii sieci – mówi Daniel Moczulski, dyrektor regionu CEE w GoodWe Europe GmbH.

Warto wspomnieć, że w ofercie GoodWe pojawiła się również unowocześniona wersja falownika hybrydowego ET PLUS+, która pozwala na zwiększenie możliwości generowania mocy i ładowania w celu optymalnego pozyskiwania energii. Seria ET PLUS+ jest kompatybilna z magazynami energii wielu producentów, w tym z nowym wysokonapięciowym magazynem energii GoodWe – Lynx Home F.

Seria GoodWe ET PLUS+

5-10kW | 3-fazowy | Falownik hybrydowy (HV)

Nowa seria ET PLUS+ to trójfazowe, wysokonapięciowe falowniki hybrydowe dedykowane współpracy z magazynami energii wysokiego napięcia, które zapewniają jeszcze większą niezależność energetyczną oraz wyższy współpczynnik autokonsumpcji poprzez inteligentne sterowanie obciążeniami i wyższą moc ładowania i rozładowywania.

Seria ET PLUS+ o mocy 5kW, 6,5kW, 8kW i 10kW umożliwia niesymetryczne oddawanie energii na fazy i posiada zintegrowaną funkcję zasilania awaryjnego z przełączaniem się w standardzie UPS. Nowa seria ET PLUS+ wyposażona jest w złącze, które umożliwia sterowanie pracą odbiorników takich jak pompy ciepła czy ładowarki samochodów elektrycznych.

  • Inteligentne sterowanie obciążeniami
  • Przewymiarowanie DC 150%
  • Niesymetryczne oddawanie energii na fazy
  • Cicha, bezwentylatorowa konstrukcja
  • Backup z czasem przełączania w standardzie UPS (<10ms)
  • Zintegrowane zabezpieczenie przeciwprzepięciowe SPD typu II po stronie DC

Karta katalogowa ET PLUS+do pobrania.

REKLAMA

Seria GoodWe Lynx Home F

Wysokonapięciowy magazyn energii | 6,6kWh – 16,4kWh

Wysokonapięciowe baterie Lynx Home Serii F stanowią idealne uzupełnienie i zarazem najważniejszy element kompleksowego rozwiązania do magazynowania energii GoodWe, umożliwiając zdalne monitorowanie całego systemu za pomocą tylko jednej aplikacji.

Baterie te oferują szeroki zakres pojemności od 6,6kWh do 16,4kWh. Dzięki temu zapewniają wszechstronne możliwości magazynowania energii, spełniające rygorystyczne wymagania projektowe, od optymalizacji zużycia własnego po pracę rezerwową (back-up). Dzięki możliwości łączenia modułów i ich automatycznemu rozpoznawaniu, system jest niezwykle łatwy w montażu i konserwacji. Niezawodna technologia ogniw baterii litowo-żelazowofosforanowych (LFP) zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i dłuższą żywotność.

Karta katalogowa Lynx Home Fdo pobrania.

 

GoodWe jest wiodącym światowym producentem inwerterów i systemów do magazynowania energii z fotowoltaiki, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (kod giełdowy: 688390). Firma zatrudnia ponad 3600 pracowników w 20 różnych krajach oraz posiada zespół badawczo-rozwojowy (R&D) składający się z ponad 700 inżynierów zajmujących się ciągłą optymalizacją i nieustannym rozwojem technologii magazynowania energii.

W 2020 roku falowniki hybrydowe GoodWe znalazły się na pierwszym  miejscu zestawienia Wood Mackenzie z udziałem w rynku wynoszącym ponad 15%. GoodWe znajduje się na liście TOP 10 producentów falowników PV firmy badawczej IHS Markit, a czołowa jednostka na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych TÜV Rheinland przez 6 kolejnych lat przyznaje producentowi nagrodę „All Quality Matters” za wyjątkową jakość produktów. GoodWe oferuje szeroką gamę rozwiązań fotowoltaicznych dla domów, firm i projektów wielkoskalowych, gwarantując wysoką wydajność i niezawodną jakość. Więcej informacji na stronie https://pl.goodwe.com/.


Kontakt w Polsce:

sales.pl@goodwe.com

service.pl@goodwe.com


artykuł sponsorowany