Magazynowanie energii z produktami SOFARSOLAR

Magazynowanie energii z produktami SOFARSOLAR
SOFARSOLAR

Polacy coraz częściej wybierają odnawialne źródła energii- szczególnie fotowoltaikę. Jej rozwój oraz nowe regulacje prawne promują magazynowanie nadwyżek prądu, którego w danym czasie nie jesteśmy w stanie zużyć. Z tego względu w ostatnim czasie popularne stały się magazyny energii. Jednym z ich wiodących producentów jest SOFARSOLAR. W dobie niepewnej sytuacji geopolitycznej, stale rosnącego zapotrzebowania na energię oraz kurczących się i drożejących zasobów energetycznych polski rynek zmierza w kierunku bardziej ekonomicznego i wydajnego systemu energetycznego.

Trójfazowy system hybrydowy firmy SOFARSOLAR składa się z inwertera magazynującego energię HYD 5K~20KTL-3PH oraz baterii magazynującej GTX3000-H4~H10. Trójfazowy falownik ma różne tryby pracy. Dla optymalnej wydajności, może obsługiwać 10 sztuk równoległych i 100% niezrównoważonych wyjść do maksymalnej generacji mocy.

Dzięki funkcji zasilania awaryjnego UPS i czasowi przełączania poniżej 10 ms użytkownicy są w stanie utrzymać niektóre, ważne urządzenia w działaniu nawet podczas awarii zasilania. Dzięki synchronizacji danych między aplikacją a chmurą, użytkownik ma łatwy dostęp do monitorowania pracy instalacji w czasie rzeczywistym. Ponadto aplikacja umożliwia kontakt z serwisem SOFARSOLAR co ma przełożenia na przyjazną użytkownikowi obsługę i konserwację instalacji.

REKLAMA

Akumulator litowo-jonowy o żywotności do 6000 cykli obsługuje 4 jednostki pracy równoległej i 4 do 10 akumulatorów szeregowo. Wszystko to po to, aby elastycznie zwiększać pojemność zgodnie z zapotrzebowaniem. Dodatkowo można je montować na podłodze, aby zaoszczędzić czas i koszty instalacji.

Rozwiązanie solar-plus-storage firmy SOFARSOLAR może zostać wdrożone, aby zapewnić czystą energię. Obecne na polskim rynku rozwiązania prawne sprzyjają rozwojowi magazynowania energii. Dostępne programy (Mój Prąd 4.0) pozwalają na uzyskanie dofinansowanie zarówno na fotowoltaikę, jak i na magazyny energii.

REKLAMA

Przy wyborze rozwiązań i systemów SOFARSOLAR ważne jest, aby inwestorzy, projektanci czy instalatorzy zamawiali je wyłącznie u oficjalnych dystrybutorów na rynek polski, firmy CORAB, SOLTEC, ENERGYNAT. Zapewni to bezpieczeństwo produktu dostosowanego do polskiego rynku oraz wsparcie gwarancyjne i serwisowe.

O SOFARSOLAR

SOFARSOLAR jest światowym, wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowania energii. W portfolio znajdują się: falowniki fotowoltaiczne o mocy od 1 kW do 255 kW, falowniki hybrydowe o mocy od 3 kW do 20 kW, system magazynowania baterii i inteligentne rozwiązania do zarządzania energią dla budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłu, ale także na skalę użytkową.

SOFARSOLAR zawsze stawiał na innowacje. Ustanowił globalną sieć badawczo-rozwojową z trzema centrami badawczo-rozwojowymi, w której 30% pracowników przydzielonych zostało do badań i rozwoju. SOFARSOLAR to jedna z najszybciej rozwijających się marek energii słonecznej na świecie. Roczna stopa wzrostu sięga 86%, a jej roczna zdolność produkcyjna sięga 10 GW w przypadku falowników fotowoltaicznych i magazynujących oraz 1 GWh w przypadku akumulatorów.

Do końca 2021 r. SOFARSOLAR dostarczył ponad milion falowników do ponad 90 krajów. Dowiedz się więcej o SOFARSOLAR odwiedzając stronę: www.sofarsolar.com.

artykuł sponsorowany