Został prosumentem. Grozi mu 10 lat więzienia

Został prosumentem. Grozi mu 10 lat więzienia
Fot. Wojewódzka Komenda Policji w Lublinie

Mieszkaniec województwa lubelskiego wyposażył swój dom letniskowy w panele fotowoltaiczne, mikroelektrownię wiatrową oraz magazyn energii. Jednak za sposób, w jaki pozyskał urządzenia potrzebne do przechowywania energii, grozi mu teraz 10 lat pozbawienia wolności.

Wojewódzka Komenda Policji w Lublinie poinformowała o zatrzymaniu 38-letniego mieszkańca powiatu starachowickiego, który ze skradzionych urządzeń zbudował na swojej posesji magazyn gromadzący nadwyżki energii elektrycznej wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczną i turbiną wiatrową. W ten sposób zapewnił sobie zasilanie domu letniskowego.

Śledztwo prowadzone przez policję z Annopola i Kraśnika wykazało, że ta sama osoba od roku kradła akumulatory żelowe znajdujące się w skrzynkach elektrycznych urządzeń drogowych, przy okazji niszcząc ich zabezpieczenia. Ze skradzionych baterii został wykonany magazyn energii, który złodziej umieścił w „kontenerze” wykonanym z desek i blachy.

REKLAMA
REKLAMA

W wyniku działań policji śledczy postawili mieszkańcowi powiatu starachowskiego pięć zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. – 38-latek przyznał się częściowo i odmówił składania wyjaśnień. Sprawa trafi do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Wojewódzka Komenda Policji w Lublinie.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.