Pełnia energii z magazynem Luna w ofercie CORAB

Pełnia energii z magazynem Luna w ofercie CORAB
Corab S.A.

Bezpieczeństwo, niższe rachunki za prąd i energetyczna niezależność – to tylko niektóre z zalet magazynów energii. Corab S.A. – wiodąca firma związana z odnawialnymi źródłami energii wprowadziła do sprzedaży akumulatory Huawei Luna.

Magazyn energii to akumulator, który gromadzi nadwyżki wyprodukowanego prądu z fotowoltaiki. Dzięki temu nie trafia ona od razu do sieci. Pozwala to na zmniejszenie liczby transakcji kupna/sprzedaży z operatorem, czyli ograniczenie transferu energii oddanej i pobranej.

W przypadku rozliczeń na zasadach net-billingu instalacja magazynu energii obniży rachunki oraz zwiększy opłacalność inwestycji. W ciągu dnia nadwyżki z fotowoltaiki są gromadzone w magazynie. Kiedy wracasz do domu, najczęściej zwiększa się konsumpcja prądu, a jeśli panele nie pokryją bieżącego zapotrzebowania, zaczynasz korzystać z zapasów w akumulatorze. Korzyści tego rozwiązania to m.in. niższe rachunki za prąd czy możliwość dysponowania nadwyżkami w dogodnym dla Ciebie momencie, np. po zmierzchu, gdy panele nie produkują prądu.

System magazynowania energii Huawei Luna jest polecany szczególnie do programu Mój Prąd 4.0. To prosty, niezawodny i bezpieczny system, który oferuje szerokie możliwości montażu. Może być zamontowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Pojemność jednego modułu to 5 kWh, a po połączeniu wszystkich modułów szeregowo uzyskujemy maksymalną moc 15 kWh. Możliwe jest również podłączenie dwóch kompletnych magazynów Luna, co pozwala uzyskać moc aż 30 kWh.

Huawei Luna to:

  • Prosty, intuicyjny montaż;
  • Więcej użytecznej energii (100% głębokości rozładowania (DoD);
  • Elastyczna inwestycja (moduły 5 kWh, skalowalna budowa od 5 do 30 kWh);
  • Bezpieczeństwo i niezawodność (akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy (LFP));
  • 10 lat gwarancji od polskiego dystrybutora;
  • kompatybilność zarówno z falownikiem jednofazowym, jak i trójfazowym.

Więcej informacji na www.corab.pl.

 

Corab – materiał sponsorowany