
Wnioski o dotacje na magazyny energii na ponad 25 GWh w programie NFOŚiGW
Jeszcze tylko tydzień został na złożenie wniosku o dofinansowanie na magazyny energii w programie NFOŚiGW z budżetem liczącym ponad 4 mld zł...
Jeszcze tylko tydzień został na złożenie wniosku o dofinansowanie na magazyny energii w programie NFOŚiGW z budżetem liczącym ponad 4 mld zł...
Solaris dostarczy swoje autobusy zasilane wodorem do kolejnego niemieckiego miasta. Dostawy 23 modeli Urbino hydrogen zaplanowano na lata 2024-2025.
Trudna sytuacja, w jakiej znalazł się europejski przemysł fotowoltaiczny, przynosi kolejne ofiary. Holenderski producent specjalizujący się w fotowoltaice zintegrowanej z budynkami (BIPV) ogłosił bankructwo. Miała do tego doprowadzić nadpodaż chińskich paneli na europejskim rynku fotowoltaicznym.
W jednej z miejskich wspólnot mieszkaniowych w Szczytnie powstanie instalacja do podgrzewania ciepłej wody użytkowej przy użyciu pomp ciepła. Prąd do urządzeń wytworzy instalacja fotowoltaiczna.
Konieczność opracowania prostych procedur pozwalających przyspieszyć transformację energetyczną to główny postulat polskiej branży odnawialnych źródeł energii. Eksperci, którzy dyskutowali o obecnej sytuacji deweloperów z sektora OZE, kwestionują sens wprowadzonych w ubiegłym roku rozwiązań legislacyjnych.
Na targach CES 2024 w Las Vegas Bosch zaprezentował pompę ciepła typu powietrze-powietrze. Jak twierdzi producent, to jego pierwsza pompa ciepła tego typu zaprojektowana specjalnie do wysokowydajnego ogrzewania domów w zimnym klimacie.
Francuska firma Lhyfe podsumowała wyniki swojego pilotażowego projektu produkcji odnawialnego wodoru na morzu. To pierwsze takie przedsięwzięcie na świecie. Lhyfe planuje znacznie zwiększyć skalę zastosowania sprawdzonej technologii.
Granicząca z Polską Brandenburgia planuje wprowadzenie specjalnej opłaty za naziemne systemy fotowoltaiczne. Według branży zmniejszy to zainteresowanie inwestycjami w farmy fotowoltaiczne, utrudniając osiągnięcie przyjętego przez ten land celu w zakresie PV.
Na koniec 2023 r. co trzecia ogólnodostępna stacja ładowania w Polsce była obsługiwana przez technologię Elocity. Niemal 35 tys. kierowców aut elektrycznych korzystało z firmowej aplikacji, która zintegrowała ponad 280 operatorów stacji ładowania. Aż 120 operatorów dołączyło do tego grona w ostatnim roku.
W ubiegłym roku Grupa PGE zainwestowała rekordowe środki m.in. w modernizację i rozbudowę sieci dystrybucyjnych...
Kehua Tech jest wiodącym graczem na globalnym rynku systemów zasilania awaryjnego UPS z ponad 35-letnią rozległą wiedzą branżową, przełomowymi rozwiązaniami energetycznymi, spójnymi zrównoważonymi praktykami i solidną infrastrukturą biznesową.
Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała zabezpieczenie w ciągu kilku tygodni pieniędzy na dotacje w nowej edycji Mojego Prądu w 2024 r. Rząd miał wystąpić o dodatkowe unijne środki na dofinansowanie inwestycji w magazyny energii i przydomowe elektrownie wiatrowe.
Producenci w Niemczech w 2023 r. sprzedali więcej pomp ciepła niż kiedykolwiek w historii. Ten rekord nie uspokaja jednak branży, szczególnie że koniec roku przyniósł ostre wyhamowanie trendu wzrostowego.
Nowym podsekretarzem stanu i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej został były szef Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando. W imieniu prezesa Rady Ministrów powołanie wręczyła mu minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
Od kilku lat w naszym kraju można pozyskać dofinansowanie do zakupu elektrycznych samochodów osobowych. Teraz przychodzi czas na dopłaty do elektrycznych ciężarówek. Nad programem mającym na celu dofinansowanie zakupu i leasingu tej kategorii pojazdów pracuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zobowiązał grupę energetyczną Enea do zwrotu pieniędzy klientom z tytułu niesłusznie doliczonych opłat do rachunków za energię.