
Dotacja na inteligentne liczniki w Warszawie
Stołeczny operator systemu dystrybucyjnego pozyskał znaczące dotacje unijne na rozwój infrastruktury inteligentnego opomiarowania AMI.
Stołeczny operator systemu dystrybucyjnego pozyskał znaczące dotacje unijne na rozwój infrastruktury inteligentnego opomiarowania AMI.
W Ministerstwie Klimatu i Środowiska trwa nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w inteligentne sieci energetyczne. Dodatkowe pieniądze mają pozwolić na budowę nowych lub modernizację już istniejących sieci dystrybucji energii w Polsce Wschodniej.
Unia Europejska przeznaczy ogromne środki na projekty z obszaru czystych technologii w ramach Funduszu Innowacji. Pieniądze pochodzą z handlu uprawnieniami do emisji.
Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie krytycznie oceniła zaangażowanie gmin we wdrażanie elektromobilności na ich terenach. Większość gmin objętych kontrolą nie zapewniła udziału aut elektrycznych w swoich flotach na poziomie wymaganym prawem. I to pomimo możliwości uzyskania dofinansowania na ten cel.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) planuje przeznaczyć 1 mld zł na wymianę kopciuchów w budynkach wielorodzinnych – poinformował wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Nowa edycja programu Ciepłe Mieszkanie ruszy w trzecim kwartale 2023 roku. Kto może ubiegać się o dotację?
Opolska firma jako jedyna spółka ciepłownicza w Polsce znalazła się wśród zwycięzców konkursu w unijnym projekcie SET_HEAT. Umowa, którą właśnie podpisała, gwarantuje pozyskanie przeszło 1,5 mln euro dofinansowania na działania związane z dekarbonizacją systemów ciepłowniczych.
Szybko przybywa wniosków składanych w rządowym programie Mój Prąd 5.0. Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW, podał dane dotyczące liczby i wartości złożonych aplikacji.
Od połowy czerwca klienci BNP Paribas mogą skorzystać z tzw. kredytu ekologicznego i uzyskać bezzwrotną premię przewidzianą przez BGK.
Pod koniec maja EFL dołączył do programu Mój Elektryk, podpisując umowę z Bankiem Ochrony Środowiska. Ze wsparcia mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy i jednostki administracji publicznej, ale też stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, kościoły i rolnicy indywidualni.
Od pięciu miesięcy można starać się o dotacje na instalacje do produkcji energii odnawialnej w programie Energia dla Wsi. Do tej pory składanych było średnio tylko około 10 wniosków miesięcznie. Łączna kwota wnioskowanego dofinansowania jest jednak znacząca...
Bank Millennium wprowadził do oferty produkt zwany „kredytem ekologicznym”. Wspiera on firmy w uzyskaniu od BGK bezzwrotnej premii ekologicznej, która może pokryć nawet 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.
Geotermia jest stabilnym źródłem czystej energii, które nie zależy od pogody. Może stanowić alternatywę dla ropy, gazu i węgla, zwłaszcza że zasoby eksploatacyjne tej energii odpowiadają mniej więcej połowie rocznej produkcji ciepła koncesjonowanych wytwórców ciepła w Polsce...
Na Litwie rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie na budowę elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. Jednocześnie Wilno prowadzi nabór wniosków o dotacje na małe instalacje OZE, które cieszą się sporym zainteresowaniem litewskich prosumentów.
W pierwszych edycjach programu Mój Prąd można było otrzymać dotacje wyłącznie na montaż domowych instalacji fotowoltaicznych. Obecnie dofinansowanie jest już przyznawane na szereg dodatkowych urządzeń służących budowie domowych systemów energetycznych bazujących na energii odnawialnej...
Bank Ochrony Środowiska przyznał pierwszym samorządom środki z unijnej inicjatywy ELENA na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji proekologicznych. W przyszłości po dofinansowanie w ramach grantu ELENA będą mogły zgłosić się również przedsiębiorstwa, a także wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe...