Tauron umożliwi przepisanie licznika bez wychodzenia z domu

Tauron umożliwi przepisanie licznika bez wychodzenia z domu
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Klienci Taurona będą mogli przepisać licznik prądu bez wychodzenia z domu. Spółka uruchomiła narzędzie umożliwiające wypełnienie protokołu zdawczo-odbiorczego całkowicie online.

Nowa funkcjonalność ma posłużyć osobom, które wprowadzają się do nowego mieszkania lub domu, gdzie założony jest już licznik. Może to być udogodnienie także dla wynajmujących nieruchomości. Każdą zmianę osoby, na którą wystawiane mają być faktury za prąd, będzie można przeprowadzić bez konieczności odwiedzania punktu obsługi klienta czy przesyłania dokumentów do Taurona.

Jak podaje Tauron, protokół zdawczo-odbiorczy online umożliwia przepisanie licznika na inną osobę bez wychodzenia w domu przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W tym celu nie trzeba drukować, skanować i odsyłać żadnych dokumentów.

REKLAMA

Aby przepisać licznik wystarczy zalogować się do serwisu „Mój Tauron”, a następnie wypełnić dostępny tam elektroniczny formularz. W pierwszej kolejności ma go wypełnić osoba, która dotychczas była stroną umowy z Tauronem, następnie przesyłać automatycznie wygenerowany link do osoby przejmującej licznik, która wypełni drugą część formularza.

Dodatkowo nowy użytkownik zostanie poproszony o wybranie oferty, na podstawie której chce być rozliczany z Tauronem, a także o podanie informacji niezbędnych do zawarcia umowy.

REKLAMA

– Możliwość przepisania licznika online to jedna z funkcjonalności, którą wprowadziliśmy dla klientów w ramach rozwoju obsługi online. Do tej grupy działań należy zaliczyć również uruchomienie w ubiegłym roku nowoczesnego serwisu obsługowego „Mój Tauron”, dostępnego także w formie aplikacji mobilnej. Dzięki niemu klienci mogą załatwić jeszcze więcej spraw w jednym miejscu. Uzyskali także łatwy dostęp do swoich rachunków za energię elektryczną czy gaz – mówi Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu ds. klienta i wsparcia korporacyjnego.

Jak zapewnia Tauron, narzędzie uruchomione w październiku cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Protokoły zdawczo-odbiorcze online mają stanowić obecnie 10 proc. wszystkich protokołów składanych do Taurona i  ten odsetek ma się zwiększać.

Tauron zapewnia, że pracuje nad kolejnymi udogodnieniami z zakresu obsługi online. W najbliższym czasie protokół zdawczo-odbiorczy online udostępniony zostanie również klientom z sektora MSP.

Nowe rozwiązania ma zyskać także serwis „Mój Tauron”. Ma się w nim pojawić możliwość rejestracji do programu klienckiego, opcja odnowienia oferty czy zmiany mocy przyłączeniowej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.