Polski zakład Alstom zasila wyłącznie energia odnawialna

Polski zakład Alstom zasila wyłącznie energia odnawialna
Tauron

Fabryka Alstom w Chorzowie korzysta wyłącznie z energii ze źródeł odnawialnych, której dostawę ma zapewniać Tauron. 

Alstom do 2023 roku zamierza zrealizować cel pozyskiwania ze źródeł odnawialnych przynajmniej 80 proc. energii wykorzystywanej w swoich zakładach, a do 2025 roku ma to być 100 proc.

Zakład Alstom Polska mieszczący się w Chorzowie od początku tego roku korzysta wyłącznie z zakontraktowanej energii odnawialnej dzięki umowie zawartej z Tauronem.

REKLAMA

Zielona energia pochodzi z elektrowni wodnych i wiatrowych, których właścicielem jest spółka Tauron Ekoenergia.

Pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii.

REKLAMA

Zakład Alstom w Chorzowie specjalizuje się w produkcji pociągów metra i pociągów regionalnych, jak również elementów dla transportu podmiejskiego i komunikacji miejskiej. 

Wraz z nadejściem 2020 roku zakontraktowaliśmy 12 000 MWh energii poświadczonej certyfikatem pochodzenia, co odpowiada 100 proc. szacowanego rocznego zużycia naszego zakładu w Chorzowie. To ogromna ilość przyjaznej środowisku energii. Dla porównania – wystarczyłaby ona na oświetlenie i zasilenie wszelkich urządzeń elektrycznych przez cały rok w ponad trzech tysiącach domów – komentuje Paweł Siwek, dyrektor zarządzający Alstom Konstal S.A.

Niedawno Tauron pochwalił się zawarciem umowy, w wyniku której do 2021 roku będzie dostarczać wyłącznie energię odnawialną do 538 punktów poboru Santander Bank Polska.

Odnawialna energia elektryczna oferowana przez Taurona pochodzi przede wszystkim z jednostek wytwórczych Grupy Tauron – 9 farm wiatrowych i 34 elektrowni wodnych. W tym 5 farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW Tauron kupił w ubiegłym roku.  

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.