Spółka sprzedająca zieloną energię zmienia nazwę i celuje w 100 mln zł EBITDA

Spółka sprzedająca zieloną energię zmienia nazwę i celuje w 100 mln zł EBITDA
TRMEW

Działająca na rynku energii spółka TRMEW Obrót poinformowała o zmianie nazwy i przedstawiła cel finansowy na 2020 rok. Ostatnio spółka sprzedająca wyłącznie energię odnawialną pozyskała nowego, sporego klienta. Będzie dostarczać zieloną energię dla jednego z największych stadionów w Polsce.

TRMEW Obrót zmieni nazwę na Respect Energy. W nowej odsłonie spółka ma kontynuować rozwój oferty bazującej na hurtowym obrocie energią i zaopatrzeniu klientów końcowych w energię odnawialną. W tym zakresie spółka chce optymalizować swoje wyniki, korzystając ze sztucznej inteligencji i rozwiązań z zakresu Big Data.

Spółka planuje też inwestycje we własne źródła OZE – elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne. W przypadku wybranych projektów chce zaoferować sprzedaż energii w tegorocznych aukcjach.

REKLAMA

Kolejnym obszarem działalności Respect Energy ma być budowa funduszu inwestycyjnego. W ramach działalności na rynku finansowym spółka kupiła już dom maklerski i aktualnie oczekuje na formalną aprobatę Komisji Nadzoru Finansowego.

Co więcej Respect Energy zapowiada budowę biznesu także poza Polską, rozwijając działalność m.in. w Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech, Austrii i na Węgrzech.

REKLAMA

Respect Energy zakłada wypracowanie w tym roku zysku w ujęciu EBITDA wynoszącego 100 mln zł.

Ostatnio portfel klientów spółki powiększył się o podmiot, który zarządza infrastrukturą miejskiego stadionu piłkarskiego we Wrocławiu. W efekcie od 2021 roku Stadion Wrocław będzie zasilany w pełni zieloną energią.

Obecnie spółka pozyskuje energię odnawialną od ponad 200 wytwórców, a jej roczne obroty sięgają 30 TWh.

Portfel jeśli chodzi o źródła energii sprzedanej przez spółkę w 2019 roku w 45-procentach stanowiła energetyka wodna, w 30-procentach biogazownie, w 20-procentach energetyka wiatrowa i w 5-procentach fotowoltaika.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.