Idealna klawiatura do komputera

Idealna klawiatura do komputera

Początkujący gracze i użytkownicy komputerów czasami zastanawiają się nad sensem wydawania kilkuset złotych na klawiaturę, skoro w sklepach można znaleźć takie produkty jak klawiatura przewodowa za kilkadziesiąt złotych. Ich wygląd często nawiązuje do markowych klawiatur, jednak gorzej jest z jakością.

Chociaż układ klawiszy będzie standardowy (o ile nowa bezprzewodowa klawiatura zostanie kupiona w Polsce), to jednak komfort pracy będzie o wiele niższy. Zanim więc zamówisz klawiaturę, upewnij się, że posłuży ci przez długi czas.

1. Jakie są rodzaje klawiatur do komputera: klawiatury mechaniczne i membranowe

REKLAMA

2. Technologia wciskania klawiszy w klawiaturze – czy klawiatura mechaniczna to dobry zakup?

3. Główne cechy, które powinna spełnić dobra klawiatura bezprzewodowa do komputera

4. Wybór klawiatury ze względu na jej przeznaczenie – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że przy wyborze klawiatury trzeba kierować się tym, w jaki sposób będzie się z niej korzystało. Jeżeli na przykład ktoś pracuje jako grafik, powinien rozważyć typ klawiatury z dodatkowymi klawiszami, którym można przypisać określone funkcje. Osoby, które piszą duże ilości tekstów, powinny natomiast upewnić się, że sprzęt będzie miał podświetlenie oraz niski skok klawiszy. Dzięki poniższym wskazówkom dowiesz się, jaki model kupić, aby odciążyć nadgarstki, a dodatkowo znajdziesz markowy model w przystępnej cenie.

Jakie są rodzaje klawiatur do komputera: klawiatury mechaniczne i membranowe

Najczęściej stosowany podział obejmuje trzy rodzaje klawiatur. Chodzi o klawiatury membranowe, mechaniczne oraz nożycowe. W praktyce jednak wybór ogranicza się to jednej z dwóch pierwszych propozycji, ponieważ nożycowe klawiatury stosowane są przede wszystkim w laptopach. Wielu użytkowników popełnia błąd i kieruje się jedynie ceną. Przez to można kupić produkt, w którym zostanie zastosowany niskiej jakości mechanizm lub wystąpią problemy z brakiem łączności. Najlepiej jest zastanowić się, czy ważniejszy jest komfort (wówczas lepiej sprawdzi się porządnie wykonana klawiatura membranowa), czy trwałość (trzeba się naprawdę natrudzić, aby uszkodzić klawiaturę mechaniczną).

REKLAMA

Technologia wciskania klawiszy w klawiaturze – czy klawiatura mechaniczna to dobry zakup?

Dodatkowo klawiatury bezprzewodowe i modele z kablem można podzielić na wersje wyposażone w klawisze numeryczne oraz takie, które ich nie mają. Te drugie zajmują mniej miejsca, jednak nie sprawdzą się w miejscach, gdzie trzeba regularnie operować liczbami. Korzystanie z klawiszy znajdującymi się nad rzędem liter zaczynających się QWERTY od mniej wygodne i dużo łatwiej jest popełnić błąd. Jaka klawiatura będzie zatem najlepsza dla kogoś, kto dużo liczy?

Zdecydowanie wariant, w którym dostępna jest klawiatura numeryczna. Modele bezprzewodowe pozwalają ją czasami rozdzielić. Wówczas, w zależności od tego, jakie prace będzie się wykonywało, można wybrać odpowiedni rodzaj klawiatury. Od dłuższego czasu wielu graczy kupuje klawiatury mechaniczne, w których często stosowana jest aluminiowa obudowa.

Są one pozbawione membrany, a gracz ma większą kontrolę nad tym, jaki układ klawiatury wybierze. Można to wykorzystać, aby szybko przełączyć ustawienia w zależności od tego, jaka gra zostanie uruchomiona. Zastosowany rodzaj przełączników pozwala dostosować siłę nacisku do preferencji użytkownika. Najczęściej czerwone przełączniki sprawdzają się w przypadku profesjonalnych graczy, natomiast niebieskie i czerwone ułatwią pisanie długich tekstów. Kompromisem pomiędzy zaletami każdego z tych rozwiązań jest wybór klawiatury wyposażonej w brązowe przełączniki. Oprócz tego można też znaleźć model, który ma wbudowane podświetlenie rgb. Nie każdy użytkownik doceni jednak takie rozwiązanie, bo dla niektórych osób czerwone podświetlenie może być zbyt męczące i utrudni im skupienie się na grze lub pracy.    

Główne cechy, które powinna spełnić dobra klawiatura bezprzewodowa do komputera

Nowoczesna klawiatura wyposażona jest w wiele różnych opcji, a jedną z najbardziej przydatnych jest rolka przewijania. Można ją wykorzystać podczas pracy lub przeglądania internetu, co eliminuje konieczność przenoszenia ręki z klawiatury nad myszkę. Przydaje się również panel dotykowy, który można porównać do rozwiązania spotykanego w laptopach. Upewnij się również, że wybrany model będzie miał antypoślizgowe stopki, co eliminuje problem z przesuwaniem się klawiatury na blacie biurka. Jeżeli chcesz kupić produkty, które będą bez problemu współpracowały z każdym komputerem, zajrzyj na stronę: 

https://www.neonet.pl/akcesoria-komputerowe/klawiatury.html

gdzie zebrano wszystkie popularne rodzaje klawiatur.

Wybór klawiatury ze względu na jej przeznaczenie – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, czy nowa klawiatura do komputera ma być bezprzewodowa, konieczne będzie zadbanie o wolne porty usb w komputerze. W przypadku tradycyjnych rozwiązań wykorzystuje się je do wpięcia kabla, natomiast w klawiaturach bezprzewodowych podpina się tam specjalny odbiornik. Osoby, którym zależy na jak najniższych opóźnieniach, powinny mieć świadomość, że nawet markowe modele bezprzewodowe będą zawsze w tyle za klawiaturami przewodowymi. Chodzi oczywiście o szybkość reakcji, ponieważ pomijając ten parametr, klawiatury (podobnie zresztą jak myszki) bez kabli są o wiele wygodniejsze.

 

artykuł sponsorowany