Jak odbiorcy przemysłowi mogą bezpośrednio kupować energię z OZE

Jak odbiorcy przemysłowi mogą bezpośrednio kupować energię z OZE
Fotolia

Wobec kolejnych zmian na rynku, serdecznie zapraszamy na szkolenie i warsztaty on-line „Jak odbiorcy przemysłowi mogą bezpośrednio kupować energię z OZE” już 3 listopada 2021 r.

Będzie to kompleksowe spojrzenie na główne elementy składające się na strategię pozyskiwania zielonej energii i determinujące przyjęcie określonego modelu biznesowego przez odbiorcę takiej energii.

Spotkanie prowadzą Grzegorz Skarzyński oraz mecenas Przemysław Kałek.

REKLAMA

Program

9.15-9.30 Logowanie uczestników

9.45-10.15 Główne ryzyka rynku energii – podstawowe elementy które powinny być brane pod uwagę przy zawieraniu kontraktów na dostawę energii odnawialnej

10.15-10.45 Additionality (dodatkowość) jako istotny element strategii pozyskiwania zielonej energii i wyboru określonego modelu pozyskiwania tejże energii

10.45-11.15 Modele pozyskiwania energii z OZE – gdzie tkwi ich wartość dla kupującego energię

11.15-11.50 Motywacje stron w procesie negocjowania warunków umowy CPPA

Integracja umowy zakupu energii z OZE (CPPA) w portfelu zakupów energii

11.50-12.00 Przerwa

12.00-12.30 Uwarunkowania prawno-regulacyjne umów CPPA – dla poszczególnych modeli pozyskiwania zielonej energii

12.30-13.00 Gwarancje pochodzenia jako element potwierdzający odnawialny charakter pozyskiwanej energii

13.00-13.30 Uwarunkowania rachunkowe umów CPPA – odzwierciedlenie różnych typów CPPA w bilansie i rachunku wyników nabywcy

13.30-14.00 Przerwa

14.00-14.30 Standard umowy CPPA – prezentacja głównych elementów umowy zakupu energii

REKLAMA

14.30-15.00 Procedura przetargowa zakupu energii – przykład zapytania ofertowego (RFP)

15.00-15.30 Podsumowanie, dyskusje, indywidualne konsultacje i zakończenie spotkania.

*Możliwość zadawania pytań po warsztatach do 2 tygodni po spotkaniu. Pytania dotyczące tylko zakresu odbytego spotkania.

Prowadzący

  • Grzegorz Skarżyński

Na rynku zielonej energii w Polsce od blisko 20 lat. Współzałożyciel i wiceprezes Polish Energy Partners, jednego z pierwszych niezależnych producentów energii w Polsce, aż do debiutu giełdowego. Przez blisko 10 lat dyrektor inwestycyjny hiszpańskiego funduszu Taiga Mistral, odpowiedzialny m.in. za dewelopment, budowę, sfinansowanie oraz zarządzanie portfelem farm wiatrowych o łącznej mocy 90 MW.  Od dwóch lat związany ze szwajcarskim startupem Pexapark.com, działającym na rynku energii z instalacji OZE a od kilku miesięcy ze szwedzkim Alight Energy specjalizującym się w fotowoltaicznych corporate PPA. Prowadzi także własną działalność doradczą. Absolwent SGH.

  • Przemysław Kałek

Radca prawny, od 20 lat specjalizujący się w zakresie prawa energetycznego, prawa ochrony konkurencji oraz prawa cywilnego. Doradza w sprawach regulacyjnych, transakcyjnych i antymonopolowych na rzecz przedsiębiorstw działających w sektorze elektroenergetycznym i gazowym, w tym operatorów systemów elektroenergetycznych oraz wytwórców energii elektrycznej. Świadczy kompleksowe usługi przy nabywaniu farm wiatrowych i fotowoltaicznych, budowie i eksploatacji elektrowni, reorganizacji przedsiębiorstw energetycznych, a także przy negocjowaniu kontraktów na przyłączenie i dostawy energii elektrycznej, gazu oraz paliw.

Szczegóły na stronie organizatora – firmy Eurocon >>

Pobierz formularz zgłoszeniowy >>


Kontakt i rejestracja

EUROCON

Tel.: 22 631 22 81

Tel.: 503 123 570

E-mail: biuro@euro-con.pl

Rejestracja: https://euro-con.pl/pl/formularz-zgloszeniowy

 

artykuł sponsorowany