Unijne dotacje na czystą energię z programu LIFE

Unijne dotacje na czystą energię z programu LIFE
Images of Money, flickr cc

Komisja Europejska rozpoczęła nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów mających na celu poprawę efektywności energetycznej i zwiększenie produkcji energii odnawialnej m.in. dzięki tworzeniu lokalnych wspólnot energetycznych.

W programie „LIFE Czysta energia 2021” do podziału jest 95 mln euro, które mogą otrzymać autorzy projektów związanych z 18 obszarami tematycznymi.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na projekty związane m.in. z budową strategii i przygotowaniem usług dotyczących transformacji energetycznej na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.

REKLAMA

Komisja Europejska chce ponadto wspierać projekty umożliwiające przyspieszenie przejścia na czystą energię poprzez rozwój nowych technologii, cyfryzacji, usług biznesowych i podnoszenie kompetencji zawodowych.

Projekty, które mają szansę na dotacje, mogą również dotyczyć przyciągania prywatnych środków finansowych na inwestycje w czystą energię.

REKLAMA

Wsparcie jest dostępne ponadto dla podmiotów realizujących projekty umożliwiające większą partycypację obywateli i lokalnych społeczności w transformacji energetycznej – m.in. dzięki wspieraniu powstawania wspólnot energetycznych.

Nabór wniosków w programie „LIFE Czysta energia 2021” będzie prowadzony do 12 stycznia 2022 r.

Pełna lista obszarów, których mogą dotyczyć zgłaszane projekty, jest dostępna na stronie Komisji Europejskiej pod tym linkiem.  

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.