Polenergia oferuje pierwszy w Polsce całkowicie zielony prąd

Polenergia oferuje pierwszy w Polsce całkowicie zielony prąd
Polenergia

Polenergia zapewnia, że jako pierwsza w Polsce spółka energetyczna dostarcza klientom biznesowym i indywidualnym 100 proc. energii pochodzącej z OZE. Polenergia Sprzedaż otrzymała certyfikat TÜV SÜD potwierdzający sprzedaży zielonej energii zgodny ze standardem Energia 2051. Spółka według opracowanego standardu ma gwarantować odbiorcom końcowym energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych w każdej godzinie poboru.

Polenergia Sprzedaż należy do Grupy Polenergia specjalizującej się w produkcji energii elektrycznej z OZE – głównie z lądowych farm wiatrowych, ale także wchodzących do portfela wytwórczego Grupy farm fotowoltaicznych, a w przyszłości – także z farm wiatrowych na morzu.

Strategicznym projektem realizowanym przez Polenergię jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. Te inwestycje są prowadzone w ramach joint venture 50/50 z norweskim Equinorem. To właśnie z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych ma pochodzić prąd oferowany przez spółkę Polenegia Sprzedaż.

REKLAMA

Polenergia Sprzedaż uruchomiła standard Energia 2051 w czerwcu ubiegłego roku, a teraz został on potwierdzony audytem przeprowadzonym przez ekspertów TÜV SÜD.

REKLAMA

– Przejście przez proces certyfikacji jest potwierdzeniem jakości naszych usług i zieloności”, jaką oferujemy naszym klientom. Spełnianie warunków zgodności z krajowymi i międzynarodowymi normami oraz tworzenie najkorzystniejszej i w 100 proc. opartej na źródłach OZE oferty na produkty energetyczne było naszym celem od samego początku istnienia spółki. Uzyskana certyfikacja to potwierdza i daje gwarancję najwyższej jakości usług – mówi członek zarządu odpowiedzialny za rynek B2B w Polenergii Sprzedaż Marcin Frątczak

Z punktu widzenia przedsiębiorców współpraca Polenergii Sprzedaż z TÜV SÜD umożliwia otrzymanie certyfikatu potwierdzającego zakup czystej energii. Jest to kolejne ułatwienie dla firm zobligowanych do raportowania generowanego śladu węglowego. Polenergia podkreśla, że rola certyfikacji potwierdzającej działania firm w celu ograniczenia lub skompensowania emisji CO2 skutkującej redukcją śladu węglowego rośnie z roku na rok.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.