Enea wprowadza nową metodę płatności za energię

Enea wprowadza nową metodę płatności za energię
Enea

Klienci indywidualni Enei, którzy chcą przesunąć termin płatności za prąd, mogą skorzystać z usługi Payka dostępnej w eBOK-u Enei. Umożliwia ona odroczenie płatności o 30 dni. Z takiego rozwiązania korzystają już inni usługodawcy oraz klienci sklepów internetowych.

Klienci Enei mogą skorzystać z usługi „Payka – zapłać później”, realizując płatność za fakturę w eBOK-u za pośrednictwem operatora płatności Blue Media. Usługa umożliwia odroczenie płatności o 30 dni, a następnie po 30 dniach automatyczne rozłożenie jej na cztery raty. W ten sposób można spłacić zobowiązanie w wysokości od 100 do 2 tys. zł.

– Możliwość elastycznego regulowania płatności jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w wielu branżach i sklepach internetowych. Dlatego również Enea, jako nowoczesna firma energetyczna, wprowadziła takie ułatwienia dla swoich klientów, którzy mogą, gdy zajdzie taka potrzeba, przesunąć termin płatności za rachunek. Prowadzimy również rozmowy z kolejnym operatorem płatności, aby nasi klienci mieli wybór podmiotu, z którego oferty finansowej skorzystają – informuje Dariusz Szymczak, prezes Enei Centrum, spółki odpowiedzialnej za obsługę klienta w Grupie Enea.

REKLAMA

Klient, który zdecyduje się na skorzystanie z tej usługi, po kliknięciu ikony Payka przechodzi na specjalną stronę, gdzie podaje swoje dane osobowe służące do weryfikacji jego zdolności kredytowej oraz akceptuje regulaminy i zgody operatora płatności. Wszelkie dokumenty, w tym informacje dotyczące płatności oraz zawarcia umowy, otrzyma na swój adres e-mail.

REKLAMA

Spłaty należy dokonać w ciągu 30 dni od zaciągnięcia zobowiązania. W przypadku przekroczenia terminu spłaty, zaległość jest automatycznie rozkładana na maksymalnie cztery raty. Payka ma przypomnieć klientom o konieczności spłaty. Odroczyć lub rozłożyć na raty można jeden rachunek. Aby opłacić kolejny tą metodą, należy uregulować całą należność. 

Usługa Payka ma być dostępna dla klientów indywidualnych powyżej 18. roku życia, posiadających aktywne konto bankowe. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.