Przemysław Ligenza nowym prezesem NFOŚiGW

Przemysław Ligenza nowym prezesem NFOŚiGW
Przemysław Ligenza, Anna Moskwa. Fot. MKiS

Nowym prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został dr Przemysław Ligenza, który wcześniej kierował Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pod koniec lutego minister klimatu i środowiska Anna Moskwa odwołała ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prof. Macieja Chorowskiego, który przed podjęciem pracy na stanowisku prezesa NFOŚiGW w latach 2016-2019 był dyrektorem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Obejmując funkcję prezesa NFOŚiGW w roku 2019, prof. Chorowski zastąpił na tym stanowisku Piotra Woźnego.

Od odwołania prof. Chorowskiego z funkcji NFOŚIGW obowiązki prezesa NFOŚIGW pełnił Paweł Mirowski – jeden z dotychczasowych wiceprezesów Narodowego Funduszu. W składzie zarządu NFOŚiGW pozostali także zastępcy prezesa: Dominik Bąk i Artur Michalski. 

REKLAMA
REKLAMA

Teraz minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powołała na stanowisko prezesa NFOŚiGW Przemysława Ligenzę, który wcześniej – od stycznia 2019 r. – pracował na stanowisku prezesa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przemysław Ligenza jest doktorem nauk ekonomicznych, specjalizującym się w rozwoju, restrukturyzacji i zarządzaniem zmianą w organizacjach z obszarów ochrony środowiska i sektora finansów publicznych, a także firm prywatnych. W tym zakresie nowy prezes NFOŚiGW ma posiadać ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.