Polska spółka energetyczna debiutuje na Nasdaq Commodities

Polska spółka energetyczna debiutuje na Nasdaq Commodities
Respect Energy

Firma Respect Energy SA, która specjalizuje się w działalności na hurtowym rynku energii i inwestuje w odnawialne źródła energii, dołączyła do rynku Nasdaq European Commodities.

W komunikacie na temat polskiej spółki Nasdaq podkreśla, że Respect Energy jest jedyną firmą na polskim rynku, która sprzedaje energię pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych, współpracując z ponad 450 wytwórcami zielonej energii i działając już na 22 rynkach.

Respect Energy buduje jednocześnie własne portfolio odnawialnych źródeł energii. Wcześniej w tym roku spółka informowała o przejęciu farmy wiatrowej zlokalizowanej na Pomorzu.

REKLAMA

Farma wiatrowa Wicko

REKLAMA

Na przejmowaną przez Respect Energy farmę wiatrową Wicko składa się 5 turbin wiatrowych o łącznej mocy 10 MW, które generują 25 GWh energii w skali roku. Spółka ma pracować nad wykorzystaniem przyłącza zabezpieczonego dla tej farmy do produkcji energii również za pomocą elektrowni fotowoltaicznej zgodnie z koncepcją określaną jako cable pooling.

Przejęcie farmy wiatrowej Wicko miało zostać zrealizowane ze środków w wysokości 60 mln zł pozyskanych przez Respect Energy w ramach emisji zielonych obligacji. 

Inwestycja w Wicku jest drugim projektem w obszarze energetyki odnawialnej rozwijanym na Pomorzu przez Respect Energy SA. W tym roku pracę powinna rozpocząć elektrownia fotowoltaiczna, którą Respect Energy buduje z Goldbeck Solar. Inwestycja jest prowadzona w Zwartowie na powierzchni aż 300 ha. Wielka elektrownia PV ma produkować nawet 290 GWh energii elektrycznej rocznie. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.