Baterie litowo-tytanowe. Powstanie ogromny magazyn zielonej energii

Baterie litowo-tytanowe. Powstanie ogromny magazyn zielonej energii
Mountain/Ash, flickr cc

Japończycy dostarczą baterie do ogromnego magazynu energii, który powstanie w ramach pilotażowego projektu realizowanego przez jeden z brytyjskich uniwersytetów. 

Toshiba poinformowała, że dostarczy baterie, model 1MWh SCiB™, do testowego systemu magazynowania energii o mocy 2 MW, który powstanie w Wielkiej Brytanii. 

Projekt zakłada wykorzystanie baterii litowo-tytanowych. 

REKLAMA
REKLAMA

Budowa ogromnego magazynu energii w Wielkiej Brytanii to część projektu mającego na celu znalezienie optymalnych rozwiązań dla przechowywania i wykorzystania energii wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych. Projekt jest realizowany przez Uniwersytet w Sheffield i został sfinansowany z rządowego funduszu w ramach programu Engineering and Physical Sciences Research Council (EPSRC). 

W Polsce badania nad wykorzystaniem technologii baterii litowo-tytanowych prowadzi Tauron, który w ubiegłym roku podpisał w tej sprawie list o współpracy z amerykańską firmą Altairnano. 

Projekt w zakresie wykorzystania baterii litowo-tytanowych, który realizuje Tauron, zakłada opracowanie struktury oraz zakresu przyszłego pilotażowego systemu demonstracyjnego oraz rozwój sieciowych usług pomocniczych i systemu magazynowania energii odnawialnej poza godzinami szczytu oraz stabilizację sieci.

gramwzielone.pl