Bezzwrotna premia ekologiczna dla firm. Można składać wnioski

Bezzwrotna premia ekologiczna dla firm. Można składać wnioski
fot. Towfiqu barbhuiya/Unsplash

Bank Millennium wprowadził do oferty produkt zwany „kredytem ekologicznym”. Wspiera on firmy w uzyskaniu od BGK bezzwrotnej premii ekologicznej, która może pokryć nawet 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przyjmuje wnioski w ramach konkursu na finansowanie zielonych inwestycji firm. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Konkurs ma wspierać wdrażanie rozwiązań z obszaru efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych, m.in. inwestycje zwiększające efektywność energetyczną przedsiębiorstw oraz modernizację infrastruktury.

Warunkiem złożenia do BGK wniosku w programie jest uzyskanie promesy kredytowej. Jednym z banków finansujących firmy w tym programie i wystawiających promesy jest Bank Millennium.

REKLAMA

Jak mówi Laura Kloch, ekspertka w Centrum Kompetencji Funduszy Europejskich Banku Millennium, propozycja banku jest odpowiedzią na potrzebę zwiększania efektywności energetycznej firm.

– Każda innowacja wymaga jednak nakładów finansowych. I tu ponownie z pomocą przychodzą kredyty inwestycyjne łączone z pomocą publiczną, oferowane m.in. przez Bank Millennium. Mamy spore doświadczenie w tym zakresie, od lat współpracujemy z BGK, a nasza nowa oferta jest kolejnym elementem programu wsparcia firm – wyjaśnia Kloch.

REKLAMA

Kto może się starać o wsparcie?

Wsparcie w konkursie przeznaczone jest dla:

  • przedsiębiorców z sektora mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (zatrudniających do 250 pracowników)
  • przedsiębiorców z kategorii małych spółek o średniej kapitalizacji (do 499 pracowników)
  • spółek o średniej kapitalizacji (do 3000 pracowników).

Wsparcie ma formę dotacji – premii ekologicznej umożliwiającej refundację nawet do 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Nabór wniosków trwa do 17 sierpnia br. Pula środków w programie wynosi 660 mln zł. Wyniki konkursu pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.