REKLAMA
 
REKLAMA

Stołeczny operator kupił nowe transformatory od dwóch dostawców

Stołeczny operator kupił nowe transformatory od dwóch dostawców
Fot. Pixabay - Nicky

Dostawca energii elektrycznej do ponad miliona klientów w Warszawie i okolicach podpisał z dwoma dostawcami umowy na wyprodukowanie, dostarczenie i montaż dziewięciu transformatorów mocy. Zostaną one zainstalowane w stołecznej sieci elektroenergetycznej.

Stoen Operator zdecydował się na transformatory 110/15 kV dwóch producentów. Firma Siemens Energy dostarczy cztery transformatory, a Hitachi Energy – pięć.

– Podjęliśmy długofalowe zobowiązanie inwestycji w ramach Karty Efektywnej Transformacji dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych w Polsce. Umowy podpisane z firmami Hitachi Energy i Siemens Energy wpisują się w realizację tego zadania na terenie Warszawy – powiedział Robert Stelmaszczyk, prezes Stoen Operator.

REKLAMA

500 mln zł na inwestycje energetyczne

Stoen Operator należy do międzynarodowej Grupy E.ON. Rozwój bezpiecznych i inteligentnych sieci elektroenergetycznych wspierających transformację energetyczną jest jednym z filarów strategii Grupy. Na inwestycje energetyczne – w tym rozwój sieci i infrastruktury – spółka przeznaczy w tym roku ponad 500 mln zł.

REKLAMA

Spółka Stoen Operator zarządza siecią elektroenergetyczną stolicy, realizując zadania operatora systemu dystrybucyjnego. Firma rozpoczęła działalność w lipcu 2007 r. w wyniku obowiązkowego rozdzielenia procesów sprzedaży i dystrybucji energii. O tego czasu kontynuuje realizowane wcześniej inwestycje w sieć elektroenergetyczną Warszawy i okolic, monitoruje stan sieci elektroenergetycznej, wykonuje niezbędne prace eksploatacyjne i przez całą dobę czuwa nad bezpieczeństwem energetycznym miasta.

Umowy podpisano 22 listopada w siedzibie Stoen Operator. Spółkę reprezentowali prezes Robert Stelmaszczyk oraz Leszek Bitner, dyrektor Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym. Hitachi Energy reprezentowali prezes Paweł Łojszczyk i wiceprezes Hubert Krukowski, a z ramienia Siemens Energy w wydarzeniu uczestniczyli Bartłomiej Mazurek, business unit manager, i Sławomir Małecki, dyrektor ds. sprzedaży.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

A Tusk mówił, że kapitał nie ma narodowości, a tu proszę, Niemiec wspomaga upadającego Siemensa, maja w Polsce soliidnych producentów trafo.

MADE IN POLAND 30-11-2023 21:50

Janek nie tusk tylko rudy a zresztą trzeba spłacić kredyt wzięty w mbank na kampanię wyborczą

To który z Polskich producentów jest wstanie wyprodukować takie transformatory.

Np. Fabryka Transformatorów Żychlin

@Marcin E. Owszem, FTŻ produkuje transformatory mocy na 110kV i 63MVA, ale produkuje transformatory do pracy w otwartej przestrzeni albo zamkniętych pomieszczeniach, ale o odpowiednio dużej kubaturze. Stoen ze wzgl. na specyfikę umiejscawiania transformatorów mocy, potrzebuje jednostek kompatybilnych i umożliwiających przyłączenie poprzez rozdzielnice SF6 a takich transformatorów FTŻ nie oferuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA